ملت ایران: مدیر برنامه‌های مسعود شجاعی دلایل پیوستن این بازیکن تیم ملی فوتبال ایران به تیم دسته دومی لاس پالماس اسپانیا را تشریح کرد. محمودرضا فاضلی می‌گوید مسعود می‌توانست به لیگ آلمان برود ولی در اسپانیا جا افتاده بود و ترجیح داد در این کشور به فوتبالش ادامه بدهد.

محمودرضا فاضلی در خصوص دلایل پیوستن مسعود شجاعی به تیم دسته دومی لاس پالماس اسپانیا ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: باشگاه اوساسونا به خاطر مشکلات و تغییراتی که داشت، نمی‌توانست شرایط را برای مسعود شجاعی فراهم کند و به همین خاطر تصمیم گرفتیم که مسعود در تیم دیگری به کارش ادامه بدهد.

وی افزود: ما با خیلی از باشگاه‌ها صحبت کردیم. مسعود شانس این را هم داشت که در آلمان بازی کند ولی او ۵ سال در اسپانیا بازی کرده بود و هم زبان اسپانیایی را خوب می‌دانست و هم در این کشور جا افتاده بود. به همین خاطر تصمیم گرفت، در اسپانیا بماند.

مدیر برنامه مسعود شجاعی تاکید کرد: از طرف دیگر چون سال آینده مسابقات جام جهانی برگزار خواهد شد و مسعود هم مدتی به خاطر مصدومیت از شرایط مسابقه دور بود، ترجیح داد در باشگاهی باشد که شانس بازی کردن را داشته باشد. در این مدت حتی با چند باشگاه از دسته اول اسپانیا هم صحبت شد ولی به هر حال بعضی وقت‌ها باید یک قدم به عقب بروید تا دو گام به جلو بروید.

وی با بیان اینکه لاس پالماس سال گذشته شانس حضور در لیگ دسته اول اسپانیا را داشته است، یادآور شد: نحوه بازی این تیم شباهت زیادی به بارسلونا دارد و همان سیستم را در دسته دو اسپانیا پیاده می‌کنند. به این ترتیب مسعود به لاس پالماس رفت و شکر خدا در دو بازی اول هم مثمر ثمر بود و دو گل برای تیمش به ثمر رساند.

فاضلی ادامه داد: جا دارد بگویم مسعود بازیکنی است که از نظر اخلاقی بی‌نظیر است. او هم منطقی و هم دوست داشتنی است. مسعود سعی می‌کند به جایگاه سابقش برگردد. امیدوارم او الگویی باشد برای بازیکنان جوان ایران.

وی در خصوص اینکه آیا مسعود شجاعی در لیگ دسته دوم اسپانیا می‌تواند به اهدافش برسد یا خیر؟، گفت: باید نگاه واقع بینانه‌ای داشته باشیم. سطح مسابقات فوتبال در لیگ دسته دوم کشورهایی مثل اسپانیا و آلمان از لیگ برتر ایران هم بالاتر است.

مدیر برنامه مسعود شجاعی در پایان گفت: شاید دسته دو اسپانیا از دسته اول این کشور کیفیت کمتری داشته باشد ولی قطعا چیزی کمتر از لیگ برتر ایران ندارد و حتی از آن هم بالاتر است. ضمن اینکه در لاس پالماس هم مربی و هم رئیس باشگاه شناخت خوبی از مسعود داشتند و خواهان این بازیکن بودند.