ملت ایران: استقلالی ها دیروز بعدازظهر اولین تمرین خود را در هوای بارانی بوریرام برگزار کردند تا کم کم آماده بازی برگشت با حریف چغر تایلندی شان شوند. این تمرین یک خبر خوشحال کننده برای آبی ها داشت؛ حضور خسرو حیدری و احمد جمشیدیان در تمرین گروهی. از چهره استقلالی ها هم اینطور بر می آید که آنها شرایط روانی خوبی در تایلند و قبل از این بازی مهم دارند.

۱) امیر قلعه نویی که درتایلند و هوای بارانی اش آن عینک آفتابی معروفش را کنار گذاشته با شاگردانش پا به توپ می شود و در شوخی ها و خنده های آنها شریک است. این یعنی که فاصله ای بین سرمربی و بازیکن وجود ندارد و این می تواند یکی از کلیدهای موفقیت در بازی های بزرگ باشد.

۲) فرهاد مجدی با هت تریک در تمرین دیروز برای حذف بوریرام شاخ و شانه کشید. ظاهرا استقلالی ها در این بازی بزرگ می توانند روی خلاقیت و تجربه فرهاد بیشتر از اینها حساب باز کنند. شاید هم به این خاطر است که او با پیراهن شماره ۴ تمرین می کند تا تایلندی هایی که احتمالا تمرین آبی ها دزدکی دید می زنند را گمراه کند!

۳) استقلالی ها شاد و سرخوش از باران تایلند لذت می برند. به نظر می رسد نیمکت نشینی های اخیر و مصدومیت طولانی هم برهانی و جمشیدیان را اصلا بهم نریخته ضمن اینکه نظری هم اتفاقات بازی با ذوب آهن را فراموش کرده و حداقل در این عکس از لحاظ روانی آماده حذف بوریرام به نظر می رسد.

۴) استقلالی ها در شرایطی تمرین خود را انجام می دهند که آسمان بوریرام به شکل زیبایی هوا را برای فوتبال بازی کردن و تمرینی جانانه رویایی ساخته است. رنگین کمانی که از میانه ابرهای باران زا خودش را نشان می دهد تمرین اول در تایلند را برای آبی ها خاطره ساز کرد. آیا روز بازی هم باران می بارد؟

۵) مسابقه برگشت با بوریرام جایی است که رحمتی می تواند دوباره خودی نشان دهد و سرزبان ها بیافتد کما اینکه در بازی رفت هم او یکی از بهترین های تیمش بود. رحمتی که با حمایت بابازاده آماده بسته نگه داشتن دروازه اش به نظر می رسد در بازی پیش رو نقش فوق العاده تعیین کننده ای خواهد داشت. اگر او گل نخورد کار تمام است.

۶) ورزشگاه بوریرام کمی شبیه به فولادشهر به نظر می رسد با این تفاوت که نسبتا شیک تر و مدرن تر است. به نظر می رسد استقلالی ها تا روز بازی با فضای ورزشگاه و محیط آن کلاملا آشنا شوند اما قطعا جو ورزشگاه با آنچه آنها در تمرین روز آخر خواهند دید کاملا متفاوت خواهد بود!