ملت ایران:پنجاه و هشت رویارویی سپاهان و پرسپولیس در رقابت های مختلف گلزنان بسیاری داشته که برخی از آنها در قالب مربی یا بازیکن در تیم فعلی پرسپولیس و سپاهان حضور دارند و عده ای از آنها با حضور در مسابقه جمعه شب می توانند به تعداد گل هایشان در این هماوردی حساس بیافزایند.

با نگاهی به نیمکت طرفین درگیر در بازی بزرگ هفته دهم دو گلزن را می توان در کادر فنی دو تیم پیدا کرد. یکی محمود کریمی سیبکی است که ۵ گل به پرسپولیس زده و از این حیثدر میان کل گلزنان دو تیم و سپاهان پیشتاز است و دیگری جواد منافی دستیار دایی در کادر فنی سرخ ها که گل سوم تیمش در برد سه بر صفر مقابل سپاهان در تقابل ۲۰ سال پیش دو تیم را به ثمر رسانده است.

اما در بین بازیکنان فعلی دو تیم هادی عقیلی و جواهیر سوکای با سه گل بهترین گلزنان ال کلاسیکوی ایرانی هستند. عقیلی دو گل از این سه گل را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده و جمعه شب که بازوبند کاپیتانی را به بازو خواهد بست می تواند تعداد این گل ها را افزایش دهد اما سوکای که هر سه گلش را در ۴ مصاف اخیر این دو تیم به ثمر رسانده مصدوم است و فعلا از لیست خارج شده تا جای خالی اش در بازی پیش رو به چشم بیاید.

دیگر سپاهانی که سابقه گلزنی به پرسپولیس را دارد محرم نویدکیا کاپیتان محبوب نصف جهانی هاست که ۲ بار به پرسپولیس گل زده اما برای بیشتر کردن این آمار باید تا بازی نیم فصل دوم صبر کند.

احسان حاج صفی و محمد غلامی هم در دو بازی فوق االعاده حساس با پیراهن سپاهان یک بار تور دروازه سرخ های تهران را لرزانده اند و با در نظر گرفتن اینکه در بازی آینده فیکس خواهند بود می توانند این آمار را ارتقا دهند.

اما در جبهه پرسپولیس به غیر از جواد منافی که به تک گلش مقابل سپاهان اشاره شد، در تیم فعلی محمد نوری و هادی نوروزی هر کدام دو بار دروازه سپاهان را باز کرده اند که از بین این دو نفر نوری مصدوم است و احتمالا به اصفهان نخواهد رفت و نوروزی نیمکت نشیبن شانس زیادی برای بازی ندارد.