ملت ایران:شور و حال و سر و صدای داربی تهران بلند شده و در این میان مسئله مهمی که کمتر به آن پرداخته می شود وضعیت کی روش و تیم ملی است. این روزها در فدراسیون فوتبال

جلسه پشت جلسه برگزار می شود، به این امید که راه حلی پیدا شود و تیم ملی فوتبال از این وضعیت رها شود اما هر بار که یکی از این جلسه ها تمام می شود، نه تنها اتفاق تازه ای نمی افتد بلکه چهره ها غمگین تر از قبل و امیدها کمرنگ تر می شود؛ مثل آخرین نشستی که برگزار شده است.

کی روش و کفاشیان باز هم دور یک میز نشسته اند و درباره این که چطور برنامه های تیم ملی را سر و سامان بدهند، صحبت کرده اند اما خبر خاصی نیست. حداقل کفاشیان که این طور می گوید. او که بعد از حضور در مراسم افتتاحیه فستیوال دخترهای ۱۳ ساله، از برگزاری نشست با سرمربی تیم ملی خبر داد، بعد از اینکه حرف های کی روش را شنید، تقریبا همان حرف های قبل را تکرار کرد با این تفاوت که معتقد است به زودی پول می رسد. شاید او هم روی توصیه های ورزشی خاتمی به سرپرست وزارت ورزش حساب باز کرده و امیدوار است که این توصیه ها به راس دولت هم برسد.

به هر حال هر چه که هست، کفاشیان بعد از آخرین جلسه ای که با کی روش می گذارد و پیش از این که امروز او را به دفتر وزیر ببرد، با اینکه می داند هنوز موانع زیادی بر سر راه تیم ملی وجود دارد اما از پولی می گوید که در راه است. مکمل حرف های او، صحبت های سرپرست وزارت ورزش است، وقتی که می گوید مشکل فدراسیون فوتبال به زودی حل می شود و اردوی خارجی تیم ملی برگزار می شود.

البته مشکل تیم ملی فقط همین اردو نیست و این امید وجود دارد که بعد از اینکه کی روش، گلایه هایش را به دفتر نفر اول ورزش ببرد، اتفاق های خوبی بیفتد. سرمربی تیم ملی فوتبال با اینکه دیگر از نشست های داخلی فوتبال خسته است و امیدی ندارد، امروز خیابان سئول را کمی بالاتر می رود تا به ساختمان وزارت ورزش برسد. او امروز با نفر اول ورزش جلسه دارد و همه آنچه در این چند روز گفته و تاثیری نداشته را به صالحی امیری می گوید.

سرمربی تیم ملی انتظار دارد که از سوی یک مقام بالاتر توصیه هایی شود تا مقابلش سنگ اندازی نشود و در کنار حل مشکلات مالی، به سازمان لیگ نیز نگاه شود، با این امید که سازمان لیگ و باشگاه ها دل به دل سرمربی تیم ملی بدهند تا تیم ملی ایران بتواند جام جهانی ۲۰۱۴ را با خاطره ای خوش تمام کند. کی روش بعد از دو سه هفته پر سر و صدا که در سئول جنوبی پشت سر گذاشته، امروز به سئول شمالی و ساختمان سفید رنگ وزارت ورزش می رود تا شاید به آرزویش برسد و گوش شنوایی پیدا کند.