ملت ایران: در آستانه حدود ۴۸ ساعت مانده تا هفتاد و هفتمین تقابل سرخابی های پایتخت، هیجانات این دیدار حساس در میان پیشکسوتان دو تیم نیز به اوج خود رسیده و هریک با مرور خاطرات خود در دربی های گذشته یادی از قدیم می کنند و البته چاشنی هیجان شهراورد تهرانی ها را بالاتر می برند. با علیرضا اکبرپور ستاره سابق آبی پوشان گفت و گویی جالب ترتیب داده ایم که می بینید:
*شرایط استقلال را در آستانه دربی چطور می بینید؟
با توجه به شکستی که استقلال هفته گذشته مقابل استقلال اهواز تجربه کرد به نظرم شوک خوبی به تیم وارد شده و بچه ها در آمادگی مناسبی به سر می برند. تیم حالا به جز یکی دو نفر از بچه ها مصدومی ندارد و استقلال در مرجله خوبی از آمادگی بدنی نفراتش قرار دارد و با توجه به شناختی که از امیر قلعه نویی دارم، او تیم را به لحاظ روحی روانی هم به خوبی مهیای این بازی کرده است.
*این شکست در روحیه بازیکنان تاثیر نخواهد داشت؟
ببینید! دربی همیشه شرایط خاص خودش را داشته و موقعیت تیم ها در جدول، بردها یا باخت ها نمی تواند به این بازی مربوط باشد. به نظر من این شکست بازیکنان ما را به هوش آورد و اگر بچه ها در بازی جمعه هوشیار عمل کنند می توانیم به راحتی این پرسپولیس را شکست دهیم.
*کری خوانی های رقیب هم که از هفته ها قبل شروع شده، چه نظری دراین باره دارید؟
به نظرم کری خوانی ها نمی تواند خیلی تعیین کننده باشد، مثلا شما ببینید بازیکنی مثل خلعتبری گفته که اگر ۵ دقیقه هم بازی کنم گل می زنم، خب البته با توجه به اینکه او تجربه دربی را ندارد و با جو آن آشنا نیست می توان این حرفش را به حساب بی تجربه بودن گذاشت وگرنه دایی با این همه بازی نتوانسته حتی یک گل به استقلال بزند، خلعتبری که جای خودش را دارد.
*شما خودتان در دربی ها بودید، خاطره خاصی از آن در ذهن دارید؟
بله من فکر می کنم ۷ یا ۸ دربی را تجربه کرده ام و خاطرات زیادی از آن دارم. خوب به خاطر دارم که در سال ۷۹ که موفق شدم در دقیقه ۷۹ بازی به پرسپولیس تک گل تیم مان را بزنم، قبل از بازی کلی انصاریان برای من کری خوانده بود و حتی در مصاحبه اش گفته بود که توپ هم اگر از من رد شود، بازیکن رد نخواهد شد(با خنده) ولی بعد از بردمان با گلی که زدم خیلی به رویش نیاوردم تا بیشتر اذیت نشود.
*تقابل امیر قلعه نویی با علی دایی را چطور می بینید؟
دایی بازیکن بزرگی بوده و برای همه ما بسیار قابل احترام و دوست داشتنی است، در مقابل امرخان هم مربی بزرگ و پرافتخاری است و با دربی های زیادی که چشیده تجربه خوبی دارد و در مجموع تصور من بر این است که امیر برگ برنده استقلال روی نیمکت خواهد بود.
*و اما نتیجه؟
نتیجه فوتبال که هیچ وقت قابل پیش بینی نیست ولی من قلبا امیدوارم که استقلال برنده دربی ۷۷ باشد.
*تا به حال برای پرسپولیسی ها کری هم خوانده اید؟
کری که خیلی نه ولی اگر خیلی رفقای پرسپولیسی ام برایم کری بخوانند همیشه به آنها می گویم هر وقت فینال آسیا را دیدید با هم صحبت می کنیم(با خنده).