ملت ایران: ۲ سالی است که تا اسم دربی به میان می‌آید یاد ایمون زاید می‌افتیم بازیکنی که به طرز عجیبی تبدیل به مهمترین قهرمان دربی‌ها در چند سال اخیر شده است. ایمون زاید که در حال حاضر در ایرلند به فوتبال ادامه می‌دهد کماکان نیم نگاهی به ایران دارد و دوست دارد به پرسپولیس بازگردد. این چیزی است که از لابه‌لای حرف‌های او با خبرگزاری تنسیم می‌شود به چشم دیدش، زمانی که زاید اعلام می‌کند دوست دارد به ایران برگردد و در دربی برگشت هم حاضر باشد و گل هم بزند. زاید می‌گوید: در حال حاضر در اردوی آماده‌سازی تیم ملی لیبی هستم برای بازی با کامرون در مرحله مقدماتی جام جهانی، بازی حساسی که امیدوارم به سود ما رقم بخورد. من در حال حاضر عضو تیم شمروک راوردز هستم اما دوست دارم برای بازی به ایران برگردم. اتفاقا دوستانم به من گفته‌‌اند علی دایی برای حضور من در پرسپولیس ابراز تمایل کرده و من امیدوارم این اتفاق بیفتد چون بازی در پرسپولیس مهمترین اتفاقی است که برای یک بازیکن فوتبال می‌تواند اتفاق بیفتد من این خبر را به فال نیک می‌گیرم.

زاید در ادامه می‌گوید اخبار فوتبال ایران را دنبال می‌کند: من برای هواداران پرسپولیس آرزوی پیروزی می‌کنم چون آنها به این برد احتیاج دارند و این چیزی است که به شدت خوشحالشان می‌کند. پیروزی و شاد بودن با توجه به علی دایی و تیم با کیفیتش آرزویی دست یافتنی است چون علی دایی همیشه به دنبال برد است.

زاید در مورد دربی هم گفت: دربی ایران یک دربی ذهنی و فیزیکی است و هر کس بتواند در این دو زمینه خوب عمل کند راه پیروزی را پشت سر گذاشته است.

زاید برای این بازی توصیه‌های تاکتیکی هم دارد او به پرسپولیس توصیه می‌کند رو به بازی‌ سرعتی و زمینی بیاورند: به نظر من پرسپولیسی‌ها به هیچ نباید به بازی هوایی رو بیاورند و من فکر می‌کنم استفاده از سرعت مهاجمان استقلال را به دردسر خواهد انداخت. بدون تعصب کار پرسپولیس برای برد راحت‌تر است و به نظر من یک مدافع قرمزپوش سرنوشت این بازی را رقم خواهد زد. من در دو دربی قبلی پیش بینی‌هایم برای این بازی دقیقا اتفاق افتاد و امیدوارم این‌بار هم همین‌طور باشد.