ملت ایران: تقابل دو تیم استقلال و پرسپولیس همواره و در هر شرایطی حساسیت های خاص خودش را داشته و دارد. هفتاد و هفتمین جدال از رقابت های شهرآورد سنتی پایتخت درحالی روز جمعه و از ساعت ۱۸:۵۰ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود که آبی پوشان تهرانی این روزها در سکوت محض خبری به توصیه کادرفنی تیم بسر می برند و مشغول مرور آخرین برنامه های آماده سازی خود جهت حضور در این جدال حساس هستند. با میرشاد ماجدی، سرپرست استقلال در خصوص شرایط این تیم درآستانه دربی گپی کوتاه ترتیب داده ایم:
*شکست مقابل استقلال خوزستان درآستانه دربی چندان به مذاق استقلال خوش نیامد، این باخت را چطور توصیف میکنید؟
ببینید! ما ۳ امتیاز دیدار با استقلال خوزستان را از دست دادیم و این مسئله از نظر من یک اتفاق طبیعی در فوتبال است و می تواند برای هر تیمی اتفاق بیفتد. این شکست حالا در استقلال به دست فراموشی سپرده شده و بچه ها با بهترین شرایط روحی و بدنی مهیای حضور در دربی هستند و تمام تلاش ما این خواهد بود که به لطف خدا با نتیجه خوبی ۳ امتیاز حساس این دیدار را هم مال حخود کنیم تا با بازگشت به صدر جدول به ادامه بازی ها بیندیشیم.
*شرایط استقلال را به لحاظ روحی روانی چطور میبینید؟ با توجه به اینکه ظاهرا کادرفنی از نتیجه کسب شده در اهواز راضی به نظر نمی رسید؟
خب در همان اهواز هم یک گل سالم ما مردود اعلام شد و حتی یک پنالتی هم به نفع ما نگرفتند تا همه در آخر همین شکست را در کارنامه ما ببینند. حالا اما کادرفنی به خوبی روی مسائل روحی روانی بچه ها کار کرده و نفرات تیم در بهترین شرایط انگیزشی و روحی قرار دارند و با بالاترین انگیزه ممکمن آماده دیدار روز جمعه هستند.
*پرسپولیسی ها هم که کری خوانی زیادی برای استقلال کرده اند.
ما تمرکزمان بر روی توانایی های خودمان است و اسیر این حرف های بچه گانه برخی نخواهیم شد. به نظر من حرف اصلی را باید در زمین زد وگرنه صحبت در رسانه ها و جراید هیچ سختی ندارد.
*حضور فرهاد مجیدی را در این دیدار چطور می بینید؟ به هرحال او تجربه خوبی در داربی ها دارد؟
در مجموع این نظر کادرفنی است که از فرهاد به چه شکل در دربی استفاده کند اما حضور او در زمین میتواند برای پرسپولیسی ها خطرساز باشد و دفاع حریف را آزار دهد. مجیدی جزو قدیمی ترین دربی بازهای بازی جمعه است و بدون شک حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
*خود شما هم سابقه حضور در دربی را دارید، خاطره خاصی از این بازی ها ندارید؟
من در ۴ دربی در زمین حضور داشته ام که کارنامه ام در این بازی ها رنگ شکست به خود ندیده، خوب به خاطر دارم که در دربی که در اسفند ماه سال ۷۰ انجام دادیم استقلال موفق شد ۲ گل به ثمر برساند و البته با خوش شانسی حریف چند گل هم از خط دروازه شان نگذشت، درآن بازی هواداران ما با خیال راحت تا دقایق آخر بازی را تماشا کردند و اگر تلاش بیشتری می کردیم، می توانستیم بالای چهار، پنج گل به حریف بزنیم.
*تقابل امیرقلعه نویی و علی دایی را چطور می بینید؟
خب به هر حال امیر خان در ایران بهترین و پرافتخارترین مربی محسوب می شود و درمقابل علی دایی هم اسطوره فوتبال ماست، اما در مجموع تجربه استقلال با حضور امیر روی نیمکت به حریف می چربد و من امیدوارم بتوانیم با ارائه بازی خوب و تماشاگرپسندانه پرسپولیس را شکست بدهیم و راهی صدرجدول شویم.