ملت ایران: قدی نسبتا کوتاه، سرعت بالا و چالاکی، از خصوصیاتی بود که سیروس دین محمدی را در فوتبال ایران تبدیل به یک چهره کرد. به واقع نمی توان اسمی از دربی برد ولی به نام او اشاره نکرد، ستاره ای که حضور در ۱۰ داربی را تجربه کرده و به خوبی با جو چنین دیداری آشناست. با دین محمدی که حالا عضو کمیته فنی استقلالی هاست، گپی کوتاه و متفاوت داشته ایم که می خوانید:
*استقلال در استانه دیدار دربی شکست پیش بینی نشده ای را تجربه کرد، این باخت در راندمان استقلالی ها در بازی جمعه تاثیر گذار نیست؟
من با اطمینان کامل و تجربه ای که دارم به شما می گویم که این شکست در بازی استقلال در روز جمعه کوچکترین تاثیری نمی تواند داشته باشد و ما در این دیدار با تفکر حرفه پا به میدان مسابقه خواهیم گذاشت. گرچه گمان می کنم حتی با شکستی که مقابل استقلال اهواز متحمل شدیم، انگیزه بیشتری هم برای اثبات توانایی های مان در دربی داریم و امیدوارم بتوانیم با روحیه ای دو چندان راهی این مسابقه حساس شویم.
*هواداران دو تیم گویا استرس زیادی برای این بازی دارند، این استرس به سراغ شما نیامده؟
اصلا جای هیچ استرسی نیست و من راجع به استقلال باید بگویم که ما بازیکنان بزرگی در مجموعه خود داریم و بازیکنان بزرگ هم در بازی های بزرگ تبحر خوبی از خود به نمایش خواهند گذاشت.
*البته کری خوانی پرسپولیسی ها هم که شروع شده؟
بله خب چه ایرادی دارد؟ دوستان می توانند تا دلشان می خواهد کری بخوانند و این مسئله هیجان بازی را بیشترهم خواهد کرد.
من همین امروز با کرمانی مقدم در دفتر یکی از روزنامه ها بودم که او کلی کری خواند و با شش تایی ها کلی برای خودش کیف کرد ولی من حتی عدد " چهار " را نشانش ندادم و گفتم تا میتواند تا قبل از دربی خوش باشد چون ما حرف مان را در زمین می زنیم(باخنده).
*نتیجه را چطور پیش بینی می کنی؟
شما شک نکنید که ۳ امتیاز این بازی بنام استقلال خواهد بود.
*حضور فرهاد مجیدی را در این دیدار چطور میبینید؟ با توجه به اینکه او تبحر خوبی هم در دربی ها داشته؟
فرهاد از نظر من بازیکن بزرگی است و من امیدوارم که بهترین بازی اش را در این دیدار به نمایش بگذارد و در آخر هم یک گل مثل آخرین گلی که به پرسپولیس زد، به ثمر برساند.
*شیرین ترین خاطره تان را هم از دربی بگویید:
خب من بالاخره ۱۰ دربی را در ترکیب استقلال مقابل پرسپولیس بازی کرده ام و حتی نام این بازی هم برایم خاطره است، به هر حال زمان ما هم جذابیت بازی ها بیشتر بود و هم کری خواهنی ها داغ تر، از مدیر عامل دو تیم بگیرید تا بقال محله ما هم کری خوانی را خوب بلد بودند. برادر خانم خودم پرسپولیسی است و خوب به خاطر دارم وقتی ما موفق شدیم پرسپولیس را شکیت دهیم، با او تماس گرفتم و گفتم که از خانه فرار نکن تا من بیایم(با خنده).
*تقابل امیرقلعه نویی و علی دایی را چطور میبینید؟
خب به هر جهت هر دوی این عزیزان از مربیان خوب و بزرگ ما هستند و می توانند بازی خوبی از تیم شان در زمین به نمایش بگذارند، به نظر من امیر تجربه بیشتری دارد و مربی دربی بازی هم هست و حضور او روی نیمکت استقلال می تواند برگ برنده تیم ما باشد.
*اگر بخواهید کری بخوانید، اولین واکنش شما در مقابل دوستان پرسپولیسی تان چه خواهد بود؟
من خیلی اهل تلاش برای کری خواندن نیستم، همین که عدد " چهار " را به دوستانم نشان بدهم کفایت می کند(با خنده).
حرف آخر؟
ببینید، استقلال پرافتخارترین تیم ایران در آسیاست و همانطور که می دانید، در رنکینگ جهانی فاصله خیلی زیادی را با پرسپولیس دارد، من امیدوارم هواداران ما روز جمعه به خوبی از استقلال حمایت کنند تا ثابت کنیم به لحاظ هواداران هم از آنها خیلی بیشتر هستیم.