ملت ایران: خیلی‌ها قبل از بازی فولاد و پرسپولیس، تیم اهوازی را برنده می‌دانستند. شاید اگر قبل از این بازی از طرفداران پرسپولیس هم نظرسنجی می‌شد، خوشبینانه‌ترین آنها مساوی را پیش‌بینی می‌کردند اما فولاد تیم همیشگی نبود و مقابل پرسپولیس روی یک اتفاق عجیبی که در همان ابتدای بازی رخ داد، غافلگیر شد و در نهایت با ۳ گل شکست خورد. حسین فرکی سرمربی فولادی‌ها که فکر می‌کند بازی با پرسپولیس حادثه بوده، در رابطه با این حادثه و دیگر اتفاقات بازی صحبت می‌کند. این مصاحبه را به نقل از ایران‌ورزشی بخوانید.

آقای فرکی، چطور شد بعد از آن بازی‌های خوب و ۵ بردی که آوردید، به پرسپولیس با این نتیجه باختید؟!

به نظر من این بازی یک حادثه بود. اتفاقی بود که به هر حال نباید می‌افتاد. ما با توجه به تذکرات زیادی که داده شد و تمهیداتی که برای این بازی پیش‌بینی کرده بودیم به دنبال پیروزی بودیم اما در شروع بازی گلی خوردیم که معادلات‌مان را به هم ریخت. پرسپولیس با توجه به شرایطی که داشتیم به جرات می‌توانم بگویم برای مساوی آمده بود اما با توجه به اتفاقاتی که در بازی پیش آمد همه چیز جور دیگری رقم خورد.

پرسپولیس هم در این بازی خیلی بهتر از بازی‌های قبلی‌اش بود و این مساله شاید تیم‌تان را جور دیگری غافلگیر کرد.

طبیعی است. پرسپولیس بعد از گلی که ما روی اشتباه خودمان دریافت کردیم از یک تیم بحران‌زده و پراسترس تبدیل به تیمی باروحیه و پرانرژی شد. در واقع این گل تا حدود زیادی فشار را روی تیم پرسپولیس کم کرد و به آنها انگیزه بالایی داد. در ابتدای بازی اگر دقت می‌کردید بازی این تیم کاملا نشان از استرس و فشار داشت اما اشتباه ما این مساله را برطرف کرد. با اشتباه دوم که بازیکنان روی ضربه کرنر غفلت و یار مستقیم‌شان را رها کردند، کلا شرایط روحی پرسپولیس را تغییر دادند. همانطور که دیدید ما نه در شروع بازی دفاعی بودیم و نه در ادامه اما پرسپولیس تمایل داشت دفاع کند و روی ضدحملات به دروازه ما نزدیک شود که اشتباه خودمان همه چیز را به هم ریخت.

در کل فولاد بازی خوبی انجام نداد و روز بدی داشت.

به هر حال برای هر تیمی ممکن است این اتفاق بیفتد که یک روز خوب داشته باشد و یک روز بد. ما روز بدمان مقابل پرسپولیس بودیم. به اعتقاد من در کنار روز بدمان، بدشانس هم بودیم چون اهداف‌مان با گل اشتباه خودمان به هم خورد. برای نیمه دوم هم برنامه خاصی داشتیم که به هدف‌مان نرسیدیم و نتوانستیم چیزی که پیش‌بینی کرده بودیم، باشیم چون ما تعویض‌هایی داشتیم که روند بازی را بهتر کرد. مثلا اسماعیل شریفات که گل زد اما دیر، خیلی خوب بود. سروش رفیعی جوان آینده‌دار تیم با انرژی و با اعتماد به نفس بازی کرد. مهدی بدرلو هم که آخرین تعویض ما بود که عملکرد خوبی داشت. ما دوست داشتیم در شرایطی که مساوی هستیم از این تعویض‌ها استفاده کنیم اما چون گل‌ها را خورده بودیم و جبران کردن در آن فضای سنگین ورزشگاه و هواداران پرشور پرسپولیس و البته بازیکنانی که انگیزه زیادی برای دربی داشتند، سخت بود، نتوانستیم به اهداف‌مان برسیم و بازی خوب این بازیکنان هم محو شد.

در واقع همه این اتفاقات از گل اول شروع شد که فرزاد حاتمی به اشتباه وارد دروازه خودی کرد… چطور شد حاتمی چنین کاری انجام داد؟!

پیش می‌آید دیگر. من چندین بار توصیه کرده بودم که در ضربات ایستگاهی عجله نکنند اما سریع رفتند. گلر هم خوب جایگیری نکرده بود و توپ تبدیل به گل شد.

سمت چپ تیم‌تان هم خیلی آسیب‌پذیر نشان داد و کلا توپی نبود که از آنجا رد نشود!

سمت چپ! یعنی جایی که جماعتی بود؟! خب، هدفگذاری کرده بودند که دهنوی از آن سمت حرکت کند که بارها و بارها این اتفاق افتاد. من به جماعتی هم توصیه کرده بودم که از دهنوی مراقبت کند که لطمه نخوریم اما اکثر توپ‌ها به آنجا فرستاده می‌شد.

در این سمت هم ظاهرا از بختیار رحمانی به‌عنوان هافبک چپ استفاده کردید که بختیار هم نتوانست کارایی چندانی داشته باشد.

بله، ما با تعویض‌هایی که در خط هافبک و دفاع داشتیم و یک بازیکن جوان را به جای بازیکن برزیلی آورده بودیم، احساس کردیم نیاز به جابه‌جایی داریم. به همین دلیل در خط هافبک از شریفات که به او استراحت داده بودیم تا با انرژی بیشتری به بازی بیاید، برای دیده شدن بیشتر استفاده کردیم که کارایی خوبی هم داشت. کلانتری را هم پشت مهاجم گذاشتیم. به همین دلیل بختیار را به سمت چپ بردیم. ما جدا از ۲ گلی که خوردیم، خط دفاع جوان ما به خصوص وفا هخامنش عملکرد خوبی داشت و در کل بازی مالکیت خوبی روی توپ داشتیم که البته از این مالکیت به خوبی استفاده نشد.

در حین بازی ظاهرا وقتی فرزاد حاتمی را تعویض کردید، ناراحت شد و حتی گرمکن را از دست تدارکات تیم نگرفت.

من چون تمرکزم بر بازی بود، ندیدم اما اگر گزارش بگیرم و بدانم ناراحت شد، در موردش تصمیم جدی می‌گیرم چون برای من مهم‌ترین موضوع اخلاق و انضباط است، بعد فوتبال.

یعنی امکان دارد جریمه شود.

چون ندیدم نمی‌توانم الان چیزی بگویم.

خب به بازی هفته بعد بپردازیم. بازی با ذوب‌آهنی که نفت‌تهران را برده و روحیه گرفته.

به هر حال فرقی نمی‌کند. روحیه هم نداشت می‌آمد که روحیه بگیرد. در لیگ امسال هیچ تیمی ساده نیست. ملوان در کرمان مس را شکست می‌دهد اما در خانه از ذوب‌آهن می‌خورد. الان هیچ حریفی را نباید دست کم گرفت. بازی با ذوب‌آهن هم سخت است و چون بازی خانگی است انتظار از تیم این است که باخت به پرسپولیس را جبران کنند