ملت ایران:بعد از برد دقایق پایانی مقابل سایپا و شکسته شدن طلسم شکست‌ناپذیری این تیم در تبریز ظاهرا مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی حمایت از جلالی و کادر فنی تیمش را جدی گرفته و لازم دانسته تا به هواداران هم بگوید که در شعار‌هایشان دقت کنند و برگردند به‌‌ همان «عیبی یوخ» معروف و روحیه‌بخش. زینی‌زاده در گفت‌و‌گو با سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی درباره این اتفاقات و شرایط تیمش صحبت کرده است. در مصاحبه‌هایتان بحثشکست طلسم بازی با سایپا در تبریز را مطرح کرده بودید. این نتیجه شکل گرفت. در این خصوص بفرمایید.

تیم تراکتورسازی فصل سیزدهم را با تغییرات گسترده در ساختار مدیریتی و کادر فنی و بازیکنان تیم شروع کرد و این امر مستلزم گذر زمان بود تا تیم بتواند نتایج خوب کسب کند. خوشبختانه در این چند هفته نتایج قابل قبولی کسب کرده‌ایم و در جلسه‌ای که با بازیکنان تیم داشتیم پیش‌بینی کار‌شناسان را مبنی بر کمترین میزان باخت و گل خورده تیم در این فصل را به آن‌ها رساندیم، چراکه تا به حال تیم تراکتور با یک باخت کمترین باخت را دارد و با ۴گل خورده عنوان مستحکم‌ترین خط دفاع لیگ را به خود اختصاص داده است. تیم ما در ساختار دفاعی بسیار خوب عمل کرده و با این‌که یکی از بازیکنان خط دفاعی هم دوران مصدومیت خود را سپری می‌کند نوید روزهای خوش را در ساختار دفاعی تیم می‌بینیم. در خطوط میانی نیز از بازی فجر کم‌کم هماهنگی‌ها شکل گرفته و تیم روند روبه رشدی را سپری می‌کند و در بازی با سایپا با هماهنگی دو خط هافبک و فوروارد توانستیم طلسم شکست‌ناپذیری سایپا در تبریز را بشکنیم. و با گذشت روز‌ها سعی در تبدیل تساوی‌ها به برد و کسب سه امتیاز از بازی را خواهیم داشت.

دیروز از دقیقه ۳۰شاهد برخی شعار‌ها علیه کادرفنی بودیم نظر شما در این خصوص چیست؟

من هم همچون کادرفنی و شخص آقای جلالی از این مباحثناراحتم و انتظار دارم رسانه‌ها و هواداران کمی خویشتن‌داری کنند و تا دقیقه آخر دست از حمایت تیم برندارند چون بازی ۹۰دقیقه است و گل دقیقه ۹۰با گل دقیقه اول از نظر ارزشی هیچ تفاوتی با هم ندارد و هرکدام می‌توانند مسبب کسب سه امتیاز بازی باشند. شاید کسب دو مقام نایب‌قهرمانی در دو فصل گذشته انتظارات را از تیم تراکتور افزایش داده ولی با مقایسه با سال‌های قبل تا به حال امتیازات خوبی کسب شده و جای مطرح کردن این مسائل نیست. باید در این خصوص ظرفیت‌سازی‌هایی شکل بگیرد تا این مسائل پیش نیاید و تیم بتواند بدون فشار اضافی از سکو‌ها نتایج مورد نظر مدیریت و هواداران را کسب کند. در استان‌های دیگر شاهد هستیم بعد از دو یا سه هفته از برگزاری بازی گزارشگران تلویزیون یا اصحاب رسانه در خصوص ناداوری‌ها صحبت می‌کنند و همه‌جانبه از تیم خود حمایت می‌کنند ولی در تبریز شرایط متفاوت است.

در خصوص بحثفشار باند دلالان در خصوص بعضی مسایل تیم که سرمربی تیم عنوان کرده‌اند چه نظری دارید؟

من در این خصوص نمی‌توانم اظهار نظری کنم ولی چیزی که از شواهد و قراین به دست می‌آید کم‌صبری هواداران است و شاید علت آن عدم ارائه بازی تماشاگرپسند در هفته‌های گذشته از تیم باشد. یاد کردن از مربیان قبلی در سکو‌ها صرفا به خاطر اسم‌ها نیست و سبک فوتبالی مربی پیشین خواسته هواداران است و انشاءالله اگر تیم بتواند یک بازی خوب ارائه کند و در خلال ارائه یک بازی خوب و تماشاگرپسند نتایج خوبی را نیز کسب کند دیگر شاهد چنین مسائلی در استادیوم نخواهیم بود.

فوتبال تراکتور در فصل گذشته و این فصل دو سبک متفاوت را تداعی می‌کند. فصل پیش ارائه بازی کاملا هجومی بدون توجه به مسائل دفاعی، این فصل ساختار هجومی تیم بر پایه کارهای تدافعی و خط دفاع مستحم. آیا اختلاف نظر‌های ناشی از این امر نیست؟

دیدگاه آقای جلالی در این خصوص دیدگاه بسیار مناسبی است چراکه برای کسب نتیجه ابتدا باید ساختار دفاعی خوبی داشت سپس در خط حمله به گلزنی فکر کرد تا زحمات مهاجمان به راحتی به هدر نرود و این امر با کمترین باخت و کمترین گل خورده در این فصل اثبات شده است و در هفته‌های آتی با افزایش آمار گلزنی تیم شاهد بازی‌های زیبا و توام با نتیجه از تیم خواهیم بود.

آقای زینی‌زاده فشار هواداران و رسانه‌ها به کادر فنی در بازی با سایپا در دو فصل پیش نیز در تبریز وجود داشت تا جایی که سرمربی وقت تیم را تهدید به جدایی کرد ولی مربی ماندگار شد و نتایج خوب و درخشان را کسب کرد. آیا این کار دوباره تکرار خواهد شد و جلالی تا آخر فصل در تراکتور ماندنی خواهد شد؟

مطمئنا هیئت مدیره و مدیریت باشگاه از کادر فنی تیم حمایت خواهد کرد و هواداران نیز به این نتیجه رسیده‌اند که ما در سایه آن‌ها و حمایت و پشتیبانی کادر مدیریتی تیم می‌توانیم نتیجه بگیریم ولی اگر ما و هواداران در کنار سایر عوامل به کادرفنی فشار مضاعف وارد کنیم حتما به مشکل بر خواهیم خورد. خوشبختانه در بازی سایپا علی‌رغم فشارهای زیاد تیم بازی خوبی از خود نشان داد و بازیکنان از اقتدار بسیار خوبی برخوردار بودند و تا آخرین دقایق به حریف خود فشار آوردند و در دقیقه ۸۹توانستند با زدن گل سه امتیاز این بازی حساس را کسب کنند. شاید هر تیمی بود در مقابل این فشار‌ها اختیار خود را از دست می‌داد و عکس‌العمل نامناسب از خود بروز می‌داد یا اختیار بازی را از دست می‌داد ولی تیم مقاومت کرد و توانست در کنار این فشار‌ها نتیجه مطلوب را کسب کند. از همه هواداران می‌خواهم نتایج تیم، بازی‌ها و حریفان را نسبت به سال‌های گذشته مقایسه کنند همه حریف‌ها برای کسب امتیاز وارد زمین مسابقه می‌شوند و انتظار این‌که بتوان همه بازی‌ها را برد یک انتظار بیهوده است و اگر هواداران فقط به شرط برد از تیمشان راضی می‌شوند در لیگ استانی شرکت می‌کنیم تا همه بازی‌ها را بدون چون و چرا ببریم. مهم این است که رقابت بسیار سخت است و این تورنمنت بسیار تنگاتنگ دنبال می‌شود و با یک گل سرنوشت بازی‌ها تعیین می‌شود. مهم این است که حوصله کنیم و همه جانبه از تیم حمایت کنیم تا تیم بدون استرس بازی‌ها را دنبال کند تا به نتایج مورد نظر خود برسیم.

شایعه بازگشت کریمی به پرسپولیس در رسانه‌ها مطرح شده است. آیا مسائلی در این خصوص وجود دارد؟

به هیچ وجه چنین مسئله‌ای وجود ندارد. کریمی با باشگاه قرارداد یکساله دارد و در لیگ و همچنین بازی‌های آسیایی در کنار تیم خواهد بود ما از عملکرد این بازیکن هم همانند سایر بازیکنان‌مان راضی هستیم و با وجود آن‌ها بهترین نتایج را کسب خواهیم کرد.

چه اتفاقی افتاده که شعار حیاکن در استادیوم ما جای شعار بسیار زیبا و مفهومی عیبی یوخ را گرفته است؟

قطعا میهمان‌نوازی و نتیجه‌گرایی مردم آذربایجان در نگرش‌های هواداران و تشویق تیم تاثیر گذاشته است. تیم وقتی نتیجه می‌گیرد تشویق‌ها نتایج مثبت زیادی ندارند و تشویق در زمانی موثر خواهد بود که تیم به مشکل خورده اینجاست که شعار‌ها در استادیوم معنی واقعی پیدا می‌کنند و تیم را برای افزایش فشار روی حریف تشویق می‌کنند. عیبی یوخ شعار بی‌نظیری است که مبدع آن هواداران تراکتور هستند. شعاری که اعتماد به نفس تیم را افزایش داده و موجبات برد تیم را فراهم می‌کند، هواداران باید دوباره شعار عیبی یوخ را در استادیوم زنده کنند تا با افزایش اعتماد به نفس بازیکنان و کادر فنی کسب نتایج خوب را ممکن سازند.

در خصوص بازی مقابل صبا چه نظری دارید؟

ما بازی بسیار حساسی مقابل تیم صبا داریم و خارج از خانه بودن این بازی بر حساسیت این بازی افزوده است چراکه با کسب سه امتیاز این بازی می‌توانیم به جمع سه تیم صدر جدول برسیم و در صورت از دست دادن سه امتیاز تا رده هشتم امکان نزولمان هست.

حرف آخر…

از همه هواداران به خاطر حمایت‌شان از تیم تشکر می‌کنم. شاید مسائلی به وجود می‌آید که زیاد مورد پسند نیست ولی باشگاه هیچ وقت از هوادارانش قهر نمی‌کند آن‌ها صاحبان اصلی این تیم هستند، بعضی مسائل هم که مطرح می‌شود مطمئننا از جهت دلسوزی هواداران است و انشاالله با حمایت آن‌ها و کمی صبوری بتوانیم بهترین نتایج را کسب کنیم.