ملت ایران: کریم باقری در تیم فوتبال پرسپولیس نعمتی غیرقابل انکار است. کاپیتان اسبق پرسپولیس که سال‌ها با کم‌ترین حاشیه در این تیم هنرنمائی کرد، همواره با بازیکنان رابطه‌ی بسیار خوبی داشته است و این همان مساله‌ای است که دائی به خوبی از آن آگاه است و می‌داند او می‌تواند پل ارتباطی خوبی با بازیکنان باشد تا هم نکات فنی و گلایه‌های خود را به بازیکنان انتقال دهد و در عین حفظ پرستیژ سرمربیگری خود، ارتباط حسنه‌ی خود با شاگردانش را حفظ کند. دائی پس از شکست برابر ارواح زرد، به شدت از عملکرد شاگردانش ناراضی بود. کریم باقری که این موضوع را می‌دانست، قبل از سفر به آمریکا برای سر و سامان دادن به امور شخصی خود، جلسه‌ای را با بازیکنان برگزار کرد و این موضوع را به آن‌ها اعلام کرد.

در ایر جلسه باقری به بازیکنان اعلام کرد شما توانایی‌های بیشتری دارید و دایی حق دارد از نمایش شما در بازی با نفت دائی ناراحت باشد.
باقری سپس با هماهنگی علی دائی تمرینات پرسپولیس را ترک کرد تا خود را برای سفر به آمریکا آماده کند.
نکته‌ی دیگر از اردوی سرخ‌پوشان این است که رضا حقیقی و محمد نوری مصدومیت خود را پشت سر گذاشته‌اند و برای بازی برابر فولاد در اختیار کادر فنی قرار گرفته‌اند. این درشرایطی است که هادی نوروزی همچنان در وضعیتی مبهم قرار دارد ولی به احتمال فراوان او نیز برای دیدار برابر فولاد مشکلی نخواهد داشت.