ملت ایران: غیبت پیام صادقیان و حرکات خلاقانه او دربازی با نفت به شدت به چشم آمد و شاید اگر او بود پرسپولیس با وجود همان بازی ضعیف و ناامیدکننده می توانست از ورزشگاه تختی با حداقل امتیاز بیرون بیاید. حالا صادقیان بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت آماده بازی با فولاد است و احتمالا یکی از بازیکنان اصلی دایی در بازی عصر جمعه خواهد بود. صادقیان در مصاحبه با سایت رسمی پرسپولیس درباره خودش و تیم خود حرف زده.

شرایط تیم قبل از بازی با فولاد چطور است؟

تمرینات خوبی در این هفته داشتیم. بچه ها هم بعد از بازی با نفت از نظر روحی و روانی شرایط خودشان را برای بازی با فولاد وفق دادند و از هر نظر برای این بازی آماده شده‌ایم. آسیب دیدگی خودم هم برطرف شده و کاملا برای این بازی آماده هستم تا تصمیم کادر فنی چه باشد.

بعضی کارشناسان تغیرات اجباری در خط میانی را دلیل ناکامی پرسپولس برابر نفت اعلام کردند و گفتند با حضور تو می‌توانست شرایط تغییر کند.

اگر بودم مثل همه بچه‌ها تمام تلاش خودم را می‌کردم اما اینکه با بودن من نتیجه دیگری رقم می‌خورد یا نه معلوم نیست. فوتبال اتفاقات زیادی دارد که نمی‌توان آنها را پیش‌بینی کرد. البته ترجیح می‌دهم درباره آن بازی صحبت بیشتری نکنم. الان بازی با فولاد را پیش رو داریم و برای ما بسیار حساس است که تمام تمرکزمان را روی آن گذاشتیم.

فکر نمی کنی بازی با فولاد اهواز تحت تاثیر بازی دربی قرار بگیرد و روی عملکردتان تاثثیر بگذارد؟

در این باره زیاد از من پرسیده‌اند، از طرف خودم می‌توام بگویم اصلا این طور نیست. همیشه می‌گویند بازیکنان دو تیم قبل از بازی دربی کم کاری و احتیاط می‌کنند ولی برای ما نمی‌تواند اینطور باشد. از بسیاری جهات الان بازی با فولاد خیلی مهم‌تر شده است. بازی قبلی را واگذار کرده‌ایم اگر این بازی را جدی نگیریم و نتیجه بدی رقم بخورد آن وقت سخت است برای همان دربی هم خودمان را جمع و جور کنیم. جدای از این مسئله برای اینکه حمایت هواداران داشته باشیم به پیروزی نیاز داریم از سوی دیگر فولاد در صدر جدول است، بالاترین اختلاف امتیاز ما با فولاد است و این بازی طبق شرایط جدول برای ما شش امتیازی است. نمی توانیم فرصت جبران اختلاف امتیاز با فولاد را از دست بدهیم.

بعضی از هواداران در بازی با نفت علیه بازیکنان موضع گیری کرده و شعار می دادند. نظرت چیست؟

به هواداران حق می‌‎دهیم که ناراحت باشند و از تیم، پیروزی بخواهند، اما باید به بازیکنان هم حق داد. آنها تمام تلاش خودشان را می‌کنند و هواداران اصلا شک نداشته باشند که شرایط تیم خیلی بهتر خواهد شد. من آینده را خیلی مثبت و روشن می بینم. البته بعضی از الفاظ شایسته بچه ها نبود. بچه‌هایی که جلوی نفت بودند همان‌هایی بودند که در بازی با ملوان از دقیقه ۳۰، ده نفره بازی کردند و تمام وجودشان را گذاشتند تا سه امتیاز بگیرند.

آینده را چطور می بینی؟ آیا به صدر می رسید؟

اینکه پرسپولیس مدتی است به صدر جدول نرسیده، فشار را روی هواداران و هم روی کل تیم زیاده کرده است، اما از آنهایی می‌خواهیم اعتماد کنند. حداقل به علی آقا که باید اعتماد کنند. در حال حاضر تیم برای گذر از دوران سخت و فشارهاست، تیم به تشویق تماشاگران نیاز دارد.