ملت ایران: امیر قلعه‌نویی در حاشیه جلسه تمرینی استقلال در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره موافقت سازمان لیگ با تعویق بازی استقلال از روز جمعه به شنبه گفت: از سازمان لیگ به دلیل نگاه حرفه‌ای که در این باره داشت، تشکر می‌کنیم و همچنین از باشگاه استقلال اهواز و عبدالله ویسی به خاطر نگاه حرفه‌ای‌شان با توجه به خستگی‌ تیم‌مان تشکر می‌کنیم که این نشان از روحیه جوانمردی سرمربی این تیم دارد.

وی در مورد بازی مقابل استقلال خوزستان نیز گفت: استقلال خوزستان بازی بسیار خوبی مقابل فولاد داشت و اگر تک به تک کعبی تبدیل به گل می‌شد قطعا نتیجه بهتری رقم می‌خورد و این نشان می‌دهد فوتبال را لحظه‌ها تعیین می‌کند و در مجموع این تیم بسیار با برنامه و جنگنده هستند و قطعا بازی سختی را مقابل آن‌ها در پیش خواهیم داشت.

وی افزود: شرایط تیمی ما نیز به خاطر فاصله کم میان بازی‌ها نه بد است و نه خوب. اما به دنبال کسب پیروزی مقابل استقلال خوزستان هستیم و امیدواریم دو تیم بازی تماشاگرپسندی را به نمایش بگذارند.

سرمربی استقلال همچنین در واکنش به این گفته کفاشیان که جامعه فوتبال مشخص کنند که آیا تیم ملی در اولویت است یا باشگاه‌ها گفت: اگر برنامه ریزی به درستی انجام شود، اولویت‌بندی معنایی ندارد و اگر منظور ایشان نگاه ملی باشد، قطعا همه می‌گویند تیم ملی. اما در حال حاضر استقلال با توجه به اینکه در جام باشگاه‌های آسیا به عنوان تنها نماینده ایران حضور دارد، در اولویت است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا این گفته کفاشیان را نشانه ضعف فدراسیون می‌دانید یا خیر پاسخ داد: کفاشیان در مجموع از لحاظ آماری در رده‌های مختلف تیم‌های ملی فوتبال عملکرد قابل توجهی داشته است ولی هزینه‌ها نسبت به دوره‌های قبل چندین برابر شده و همه با مشکلات اقتصادی دست به گریبانند و ما باید به این قضیه نسبی نگاه کنیم و درباره آن به طور نسبی صحبت کنیم ولی به هر حال اعتقاد من این است که در حال حاضر اولویت با استقلال است.

وی درباره عدم حضور مجیدی در تمرین‌های امروز نیز گفت: مجیدی به خاطر مصدومیت در تمرین امروز غایب بود و وی را در مقابل استقلال خوزستان در اختیار نداریم.

قلعه‌نویی در پایان در پاسخ به سوالی درباره دلایل غیبت بازیکنانی مثل خسرو حیدری و سید مهدی رحمتی پاسخ داد: امروز به بازیکنانی مانند خسرو حیدری و سید مهدی رحمتی استراحت کامل دادیم و به نوعی آن‌ها در استراحت فعال به سر می‌برند.