ملت ایران: بیش از یک سال از اقدام برونو سزار برای عمل نکردن به تعهداتش مبنی بر قرارداد با سپاهان می‌گذرد و حالا خبر خوب برای باشگاه اصفهانی و البته فوتبال ایران این است که پیگیری‌های وکیل بین‌المللی این باشگاه در آستانه نتیجه دادن است.

در نیم‌فصل لیگ برتر یازدهم، رسول خوروش سرپرست وقت تیم فوتبال سپاهان سفری به برزیل داشت و سوغات او از این کشور، آوردن یکی از باکیفیت‌ترین بازیکنان خارجی به فوتبال ایران بود. برونو سزار عملکرد موفقیت‌آمیزی داشت و یکی از ارکان اصلی این تیم در کسب عنوان قهرمانی لیگ و صعود به مراحل بالاتر در لیگ قهرمانان آسیا بود. برونوسزار با وجود اینکه قراردادی ۵/۱ ساله داشت اما در پایان لیگ، ایران را ترک کرد و در سفر بدون بازگشت خود سر از لیگ امارات و تیم النصر درآورد. مسوولان باشگاه سپاهان هرچقدر تلاش کردند، نتوانستند این مهاجم برزیلی را مجاب به بازگشت کنند و برای همین با اختیار کردن وکیلی بین‌المللی، شکایت خود را به فیفا بردند. حالا با گذشت بیش از یک سال از این اتفاق خبرهای خوبی از باشگاه سپاهان به بیرون درز کرده است.

سزار پارسال حتی پیش پرداخت قرارداد خود که ۱۶۵ هزار دلار بود را دریافت کرد و پس از آن به النصر رفت. این مهاجم با پیشنهاد اغواکننده دو میلیون دلاری النصر روبرو شد و ترجیح داد قید تعهداتش به سپاهان را بزند. یکی از مسوولان باشگاه سپاهان که تاکید داشت نامی از او برده نشود، در این باره توضیح بیشتری می دهد: «باشگاه قرارداد محکمی با برونو سزار بسته بود و او بدون این‌که با باشگاه به توافق برسد و قراردادش را لغو کند، به النصر رفت. النصری‌ها خواهان صدور ITC برونو سزار شدند که باشگاه برای صادر نکردن آن دلیل و مدرک ارایه کرد. برای همین باشگاه النصر از فیفا درخواست صدورITC موقت کرد تا زمانی که به شکایت باشگاه سپاهان رسیدگی شود.»

این مسوول آگاه صحبت‌هایش را اینگونه ادامه می‌دهد: «در چنین پرونده‌هایی معمولا فیفا بازیکن را محروم نمی‌کند و جریمه در نظر می‌گیرد. از طرفی همان‌طور که می‌دانید فیفا برای رسیدگی به پرونده‌ها حدود ۲ سال عقب است و برای همین است که وقتی فلان بازیکن خارجی از فلان باشگاه ایران شکایت می‌کند، تقریبا دو سال طول می‌کشد که رای اعلام شود. در هر حال باشگاه سپاهان از طریق وکیل بین‌المللی‌اش درخواست غرامت کرده است. در آن مقطع باشگاه النصر حاضر شد ۱۶۵ هزار دلاری که سزار به عنوان پیش‌پرداخت قبول کند را برگرداند اما ما قبول نکردیم چون در این صورت رضایت ضمنی با رفتن او را اعلام کرده بودیم. دو میلیون دلار رقمی است که سزار از النصر گرفته و اگر اتفاق خاصی نیفتد فیفا رای می‌دهد که همین مبلغ یا حداقل یک میلیون دلار به عنوان غرامت به همراه سود سالانه و ۱۶۵ هزار دلار پرداخت شده، ‌به سپاهان پرداخت شود.»