ملت ایران: بازیکن ملی‌پوش استقلال می‌گوید غیبتش در تمرینات این تیم تنها به خاطر مصدومیت بوده و کسانی که شایعه کرده‌اند او به خاطر طلب‌هایش از استقلال در تمرینات شرکت نمی‌کند، آندرانیک تیموریان را نشناخته‌اند.

آندرانیک تیموریان درباره دیدار فردای استقلال، غیبتش در تمرینات و تفاوت‌های لیگ ایران نسبت به سال‌های گذشته صحبت کرد.

* بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی شاید مهم‌ترین اتفاق فوتبال ایران صعود استقلال در جمع هشت تیم برتر آسیا باشد.

- حتما همین طور است. واقعا خوشحالم که استقلال در جمع هشت تیم برتر آسیا است. به هر حال تیم‌هایی که به این مرحله رسیده‌اند، حتما کیفیت لازم را داشته‌اند. شاید در مراحل گروهی تیمی با کمی شانس و اقبال می‌توانست از پس یک تیم دیگر بر بیاید، اما وقتی کار به مراحل حذفی می‌کشد، دیگر شرایط فرق می‌کند. فکر می‌کنم فردا کار هر دو تیم دشوار باشد.

* البته بعد از این که قرعه‌کشی انجام گرفت و بوریرام حریف استقلال شد، خیلی‌ها به خاطر پیشینه فوتبال تایلند، حریف‌ نماینده ایران را رقیبی آسان ارزیابی کردند.

- واقعا این طور نیست. فکر نمی‌کنم بشود بوریرام را با تیم ملی تایلند مقایسه کرد. آنها حتما تیم با شخصیت و خوبی هستند که تا اینجا بالا آمده‌اند. شما اگر به بازیکنان این تیم نگاه کنید، می‌بینید که چندین بازیکن خارجی دارد. به هر حال هر تیمی که حریف استقلال باشد فرقی نمی‌کند. استقلال تا این مرحله پیش آمده و باید باز هم جلوتر برود. بازی در ورزشگاه آزادی برای هر تیمی سخت است، فقط امیدوارم که حمایت هواداران از دقیقه‌ یک تا پایان بازی همراه تیم ما باشد.

* تیم تایلندی در تمامی بازی‌هایی که در این فصل در لیگ قهرمانان مهمان بوده توانسته نتیجه‌ خوبی بگیرد. شاید این کمی کار شما را مشکل کند.

- به هر حال ما باید از میزبانی نهایت استفاده را ببریم. نباید به بازی برگشت فکر کنیم. کسب یک پیروزی خوب می‌تواند کار بوریرام را در همین تهران تمام کند.

* با توجه به این که استقلال نماینده ایران است، خیلی ‌از هواداران و پیشکسوتان تیم پرسپولیس از استقلال اعلام حمایت کرده‌اند. مثلا علی پروین به شدت پشت استقلال ایستاده است.

- رفتاری که در چند وقت اخیر دیدم، برایم بسیار جالب بود. به هر حال استقلال در این مرحله نماینده ایران است. فکر نمی‌کنم در لیگ قهرمانان و در شرایطی که یک تیم ایرانی به این مرحله رسیده رنگ‌ها اهمیتی داشته باشد. الان ایرانی بودن همه ما مهم است. امیدوارم هواداران تیم‌های دیگر در کنار استقلالی‌ها فردا به ورزشگاه آزادی بیایند و یک تیم ایرانی را حمایت کنند. مطمئن باشید با کمک هواداران می‌توانیم بهترین نتیجه‌ را به دست آوریم.

* بعد از یک سال دوری از لیگ ایران دوباره به استقلال برگشتی. از شرایطت رضایت داری؟

- خدا را شکر شرایطم خوب است. فقط متاسفم از این که نمی‌توانم در بازی فردا شب کنار هم تیمی‌هایم باشم. خیلی دوست داشتم فردا با پیراهن استقلال در لیگ قهرمانان بازی می ‌کردم. متاسفانه یک مصدومیت کار را خراب کرد. دیروز هم در کمپ مرحوم حجازی با قلعه‌نویی ۱۵ دقیقه‌ صحبت کردم. دکتر نوروزی و دکتر ستوده شرایطم را برای سرمربی تیم توضیح داده بودند و با توجه به MRI پایم قلعه‌نویی همه شرایط را می‌دانست.

* اما در این مدت خیلی‌ها نوشته بودند به خاطر این که پولی از استقلال نگرفته‌ای در تمرینات شرکت نمی‌کنی.

- فکر می‌کنم آنها آندرانیک تیموریان را هنوز نشناخته‌اند. درست است که از اول فصل تا حالا پولی از استقلال نگرفته‌ام، اما غیبت من در تمرینات استقلال به خاطر این مسائل نبوده است. به هر حال این را هم می‌دانم که هر کس کار می‌کند تا مزد زحماتش را بگیرد، اما حالا که فعلا به خاطر مشکلات مالی باشگاه، پولی داده نشده مشکلی نیست و من به محض این که مصدومیتم برطرف شود با کمال میل در خدمت استقلال خواهم بود.

* با شرایطی که استقلال دارد خیلی‌ها این تیم را مدعی لیگ قهرمانان آسیا می دانند.

- قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال دور از دسترس نیست. در این مرحله بازی‌های خوب باید با شانس هم همراه باشد و این دو مکمل هم خواهند بود. استقلال تیم خوب و با شخصیتی است و می‌تواند پس از سال‌ها برای ایران در آسیا قهرمانی بیاورد.

* نظرت درباره لیگ ایران چیست؟

- تیم‌ها قدرتمندتر شده‌اند. لیگ ایران شانزده تیمی شده، اما فشردگی همچنان وجود دارد. تیم‌ها به خوبی بسته شده‌اند و من در چند بازی که به همراه استقلال بازی کرده‌ام هیچ تیم آسانی را ندیده‌ام.

* غیر از استقلال فکر می‌کنی چه تیم‌های مدعی قهرمانی باشند.

- من برای همه تیم‌ها احترام قائلم، اما دوست ندارم درباره تیم‌های دیگر صحبت کنم. تنها درباره استقلال حرف می‌زنم و فکر می‌کنم که تیم ما شخصیت تکرار قهرمانی در لیگ برتر را دارد.