ملت ایران: محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس با عادل فردوسی پور آشتی کرده است. او و عادل هفته قبل به تیر و تار هم زدند ولی حالا به گفته رویانیان، مشکلی ندارند. مدیرعامل پرسپولیس، در این باره توضیحاتی می دهد و همچنین درباره ماجرای عجیب شکست نوجوانان پرسپولیس به دلیل نبود آمبولانس توضیحاتی می دهد. گفت و گوی او با خبرورزشی حاوی نکات تازه ای بود.

*ابتدا از یک سوال حاشیه ای شروع کنیم. یکی از مسئولان ستاد منشور اخلاقی گفته بودند که اجازه ندادند شما ع. پ را سرمربی پرسپولیس کنید.

ع. پ؟ یعنی چه کسی؟ دقیقا جمله چه بوده است؟ من مصاحبه را نخواندم.

*گفته بودند ع. پ اسطوره یک باشگاه قرار بود سرمربی تیم بزرگ شود ولی ما اجازه ندادیم.

یعنی منظورش علی پروین بوده است؟

*بله.

مهم نیست این حرف ها. جدی نگیرید.(خنده)

*این ماجرای نبود آمبولانس در بازی تیم نوجوانان پرسپولیس چه بوده؟ انگار بچه ها هم پول هایشان را برای اجاره آمبولانس روی هم گذاشته اند ولی آخرش هم پول کم آورده بودند.

نه بابا، این حرف ها چیست. اصلا این خبرها صحت ندارد. اتفاقا قرار بود آمبولانس در بازی حاضر شود، منتها در مسیر تصادف کرده بود. نامه اش هم موجود است. به زودی مستندات را روی سایت قرار خواهیم داد. آنها از این بابت حتی از ما عذرخواهی کرده اند. رای بازی هم برمی گردد. الان فدراسیون مشغول بررسی است و ما مدارک لازم را در اختیارشان قرار دادیم. اصلا این حرف ها درست نبود که ما پول آمبولانس نداشتیم و این حرف ها.

*شما چرا اخیرا در مصاحبه ای گفتید تلفن تان کنترل می شود؟ منظورتان با چه کسی بود؟

آنها که باید، منظور بنده را فهمیده اند. ولی واقعا این کار انجام شده است.

*یعنی می خواستند به شما در پرسپولیس ضربه بزنند؟

ببیند من نمی توانم خیلی چیزها را بگویم. ولی برخی ها در جلساتی رفتند و حرف هایی زدند تا جو علیه ما شود. ترجیح می دهم سکوت کنم و در این باره چیزی نگویم.

*اختلاف شما با عادل فردوسی پور تمام شد یا ادامه دارد؟

ببیند من و عادل با هم مشکلی نداریم.

*شما گفتید که او سالی ۵۰،۶۰ میلیارد تومان از ۹۰ درآمد دارد.

من اینطور نگفتم. ببخشید من سال هاست در این نظام دارم کار می کنم و این چیزها را نمی فهمم؟

*ولی در مصاحبه های مختلف این حرف را زدید. یعنی تکذیبش می کنید؟

من نگفتم عادل این پول را در می آورد. در آمد برنامه ۹۰ هم خیلی بیشتر از این حرف هاست.

*الان رابطه تان با عادل چطور است؟

من و عادل فردوسی پور با هم اس ام اس بازی می کنیم. بعد از اختلاف هایی که پیش امد، من به او یک اس ام اس دادم و عادل هم جواب من را داد و گفت که هدفی نداشته است. ما با هم خیلی اس ام اس بازی می کنیم و الان مشکلی نداریم. به قول معروف به همان اندازه که زود دعوا می کنیم به همان اندازه هم زود آشتی می کنیم. بنده اگر با عادل دعوا کردم، به خاطر پرسپولیس بود وگرنه برنامه اش را همیشه دوست داشته ام. دلخوری ما هم به خاطر نقد ۹۰ از بازی تراکتورسازی بود. باید قبول کنیم این برنامه برنامه تاثیرگذاری است. من عادل را دوست دارم، این را خودش می داند. همین الان شما با او تماس بگیرید و بپرسید چقدر من را دوست دارد. رابطه ما اتفاقا خوب است.

*ولی زیاد با او دعوا می کنید.

من به خاطر خودم که دعوا نمی کنم، اگر حرفی است به خاطر پرسپولیس است. شک نکنید اگر این برنامه مهم و تاثیرگذار نبود یا ما عادل را دوست نداشتیم، اصلا برایمان مهم نبود.

*راستی آقای فتح الله زاده زیاد با مجیدی فوتبال بازی می کند و هر بار می گوید او را می برد. شما با دایی فوتبال بازی نمی کنید؟

(خنده) بله شنیده ام فتح الله زاده با مجیدی فوتبال بازی کرده ولی ما که جرات نداریم با دایی رودرو فوتبال بازی کنیم؟ البته فتح الله زاده که فوتبال بلد نیست. اما خدایی او را دوست دارم. خوش قلب است.

*ماجرای رفتن بازیکنان به فوتبال امارات هم دردسری شده. مثلا عده ای می گفتند نکونام قرار بوده برود.

من به نکونام احترام می گذارم. او یک افتخار ملی برای ماست. به خاطر ایران به امارات نرفت. زیاد به این «می گویندها» توجه نکنید. مثلا می گویند قرار بود نکونام به امارات برود. همین فردا می خواهید من یک خبر در رسانه ها درست کنم که می گویند پادشاه اسپانیا دستور داده رویانیان مدیرعامل رئال شود؟ هر ادعایی که به قول معروف درست نیست. موضوع رفتن نکونام به امارات هم شایعه بود. معنی ندارد این چیزها را جدی بگیریم. نکونام کاپیتان تیم ملی ماست و بازیکن با شخصیت و دوست داشتنی است. ولی به خاطر اینکه دوستش دارم، واقعیت را درباره نیامدن نکونام به پرسپولیس نمی گویم.

*خبرهایی رسیده که در دولت جدید احتمال تغییرات در مدیریت استقلال و پرسپولیس وجود دارد. حتی می گویند غمخوار یا عابدینی قرار است جای شما را بگیرند.

این خبرها را من هم شنیده ام ولی ما از فردای خود خبر نداریم ولی اگر قرار است برای بودن یا نبودن کار کنیم که نمی شود. ولی همین فردا معلوم نیست که ما زنده باشیم یا مرده. ما فکر می کردیم مثلا آقای سلطانی فر رای می آورد و شنبه سر کار حاضر می شود و ما هم همراه با علی آقا(فتح الله زاده) به دفترش می رویم و مشکلات استقلال و پرسپولیس را می گوئیم. ولی دیدید نشد.

*شما با علی دایی قبلا مشکلاتی داشته اید. ولی برای همه عجیب بود چطور همکاری کردید.

الان هم گاهی اختلاف سلیقه داریم ولی اشکالی ندارد. حتی اگر دایی من را قبول نداشته باشد، ایرادی ندارد. پرسپولیس از همه مهمتر است. اگر یک نفر به درد پرسپولیس بخورد، حتی اگر بنده با او مشکل داشته باشم، شک نکنید واجب شرعی است که به ما کمک کند.