ملت ایران:تا دیروز می‌گفتند یکی از بدترین خریدهای پرسپولیس است و با وجود مصدومیت با قرمزها قرارداد بسته! اما امروز همه از بازی درخشانش طی اولین حضور در ترکیب حرف می‌زنند. امید عالیشاه با چند فرار درخشان و یک گل سه امتیازی دل همه را برده، اما در اولین مصاحبه‌اش بعد از این شب به یاد ماندنی می‌گوید دوست ندارد این گل را بیش از حد بزرگ کنند. امید درست می‌گوید.

اولین حضورت در ترکیب پرسپولیس؛ کی متوجه شدی در ارنج هستی؟

فکر می‌کنم دو روز قبل از بازی بود که متوجه این تصمیم کادر فنی شدم. من همیشه گفته‌ام فوتبال برای لذت بردن است و نه داشتن استرس و اضطراب. بنابراین سعی کردم با توجه به این نگاهی که دارم خودم را مهیای بازی با ملوان کنم. حتی یکی از دوستان روز جمعه از من سوال کرد که شب بازی راحت خوابیدی که گفتم راحت‌ترین شب زندگی‌ام را گذراندم و هیچ مشکلی نداشتم. همه تمرکزم روی این بود که بتوانم به تیم کمک کنم.

فکر می‌کردی در اولین حضورت در ترکیب اصلی پرسپولیس برای این تیم گل بزنی؟

من در این فکر بودم که جواب اعتماد کادر فنی را بدهم. فکر می‌کنم پس از بازی مقابل سایپا جو بدی برای پرسپولیس راه افتاده بود و نیاز داشتیم این سه امتیاز را بگیریم تا هواداران شاد شوند. بیشتر از خودم برای خانواده‌ام خوشحالم که پس از این برد خیلی شادمان بودند. آنها در این مدت فشار زیادی را تحمل کردند و نگران من بودند.

دایی بین دو نیمه گفت اگر ملوان را نبردید، آخر بازی به رختکن برنگردید؟!

علی‌آقا نگران بازی بود و خیلی نکات را در بین دو نیمه مطرح کرد. خدا را شکر توانستیم سربلند شویم. البته من در بین دو نیمه هر چه در رختکن گشتم اثری از مهرداد کفشگری ندیدم. بنده خدا این قدر ناراحت بود که کسی او را ندید. خوشحالم که توانستیم این بازی را در این شرایط خاص با برتری به پایان برسانیم. من اطمینان دارم همه بازیکنان در نیمه دوم، دوبرابر دویدند تا جای خالی یک بازیکن کمتر پر شود.

این وسط برق ورزشگاه آزادی هم که قطع شد!

صادقانه بگویم این اتفاق به نفع ما شد. یادم هست یک بازی در جام جهانی نوجوانان با کلمبیا داشتیم که خیلی مسابقه سختی برای ما بود. آن سال کلمبیا نایب‌قهرمان جهان شد. روز بازی ما، ناگهان در وسط مسابقه بارش سنگین باران شروع شد و مسابقه ۴۵ دقیقه قطع شد. من دقیقا در آن دقایقی که برق ورزشگاه قطع شد یاد آن بازی‌ام در تیم ملی نوجوانان افتادم. فکر می‌کنم خواست خدا بود که این اتفاق بیفتد و جریان مسابقه به نفع ما پیش برود. از دید من این سه امتیاز برای پرسپولیس مقدر شده بود.

۴ هفته در ترکیب نبودی؛ باز هم بیرون می‌ماندی اعتراض می‌کردی؟

من اصلا اهل اعتراض نیستم. کادر فنی بیشتر از بازیکن صلاح او را می‌داند. شاید من اگر در بازی اول در ترکیب اصلی قرار می‌گرفتم این قدر بد بازی می‌کردم که در همان مسابقه اول پرونده‌ام بسته می‌شد. خواست خدا بود که این بازی در ترکیب باشم و گل بزنم. هر چند معتقدم کار خاصی نکرده‌ام و دوست هم ندارم این گل زیاد بزرگ شود چون راه طولانی در پیش دارم.

از شانس خوبت مربیان تیم ملی هم در ورزشگاه بودند. فکر می‌کنی دعوت شوی؟

این مساله دست آن بالایی است. اگر تقدیرم باشد و شایسته این افتخار باشم با تمام وجود در خدمت تیم ملی کشورم هستم.