ملت ایران: مهرداد کفشگری در اولین بازی برای پرسپولیس به عنوان بازیکن فیکس از زمین مسابقه اخراج شد. آن هم بعد از ۳۵ دقیقه بازی و در حالی که تیمش خوب بازی نمی کرد و به شدت به حمله و برد نیاز داشت.

کفشگری درباره اخراج و صحنه منجر به دریافت کارت قرمز می گوید: «قبل از آن صحنه داشتیم خوب بازی می کرد و همه چیز خوب پیش می رفت اما آن اخراج اتفاق افتاد. واقعا نمی دانم درباره آن صحنه چه بگویم ولی داور در آن صحنه سختگیرانه تصمیم گرفت. درست است که شدت ضربه ام زیاد بود اما یک لحظه توپ از من جدا شد و بین من و جلال بود که می خواستم توپ را دفع کنم. به همین خاطر پایم را بالا آوردم اما توپ صد در صد در اختیار جلال نبود که من برای زدنش رفته باشم. با این حال خدا را شکر که بازی را بردیم و شرمنده هواداران و هم تیمی هایم نشدم.»

وی ادامه می دهد: «برای خودم این اتفاق خیلی سخت بود چون داشتم خوب بازی می کردم. می خواستم در ترکیب جا بیافتم ما این اخراج تمام برنامه های خودم و تیم مان را بهم ریخت. مطمئنا با این اخراج ضرر کرده ام چون داشتم اعتماد به نفسم را به دست می آوردم اما شاید قسمت این بوده. شاید اگر در زمین می ماندم اتفاق بدتری برایم می افتاد.»

هافبک دفاعی پرسپولیس درباره برخورد دایی با او بعد از اخراج می گوید: «علی آقا را که همه می شناسند. او قبلا بارها بزرگی اش را به ما ثابت کرده. من دو سال شاگردش بوده ام و از این بزرگواری ها زیاد ازش دیده ام. ایشان بعد از اخراج به من گفت فدای سرت، مشکلی نست. آخر بازی هم گفت سرت را بالا بگیر و ناراحت نباش.»

کفشگری از لحظات بعد از اخراج می گوید: «طبیعتا حال خوبی نداشتم. رفتم رختکن وضو گرفتم، نماز خواندم و دعا کردم که ببریم. اصلا بازی را ندیدم چون ما فقط برد می خواستیم، نمی توانستم تماشا کنم و فکر کردن به اینکه اگر نبریم چه اتفاق می افتاد شرایط را برایم سخت کرده بود. فقط ده دقیقه آخر و بعد از قطع شدن برق استادیوم بازی را کنار زمین و پیش آقا کریم دیدم.»

وی در پاسخ به این سوال که حالا پرسپولیس با کمبود هافبک دفاعی در بازی با نفت چه خواهد کرد می گوید: «مشکلی نیست. در همین بازی هم محمد نوری به عنوان هافبک دفاعی بازی خوبی انجام داد. الان این وضعیت پیش آمده اما مشکلی نیست و هر کسی بازی کند باید ببریم.»

کفشگری درباره نمایش تیمش مقابل ملوان می گوید: «ما از اول بازی سوار بودیم اما بعد از ده نفره شدن موقعیت های بیشتری به دست آوردیم چون بعد از ده نفره شدن همه می خواهند کمبود آن یک نفر را جبران کنند و میزان دوندگی شان بالاتر می رود. با این حال شاید اگر یازده نفره می ماندیم ۴ – ۳ گل می زدیم و اتفاقات بهتری برایمان می افتاد.»