ملت ایران: مصاحبه فتح اله زاده حالا همان خصوصیات همیشگی را دارد یعنی صراحت لهجه و در عین حال نسوزاندن همه پل های پشت سر. مدیرعامل استقلال سرانجام سکوت رسانه ای خود را شکست و پاسخ کنایه های سرمربی خود را داد.

*مثل اینکه مشکلات مالی تان خیلی حاد شده که صدای سرمربی درآمده.

اجازه بدهید اول چند نکته را توضیح بدهم و بعد برسیم به پاسخ شما. امسال دو میلیارد تومان از وزارت ورزش به ما پول داده شده که برای این فصل هم نبوده او برای فصل پیش بوده و هنوز بودجه سال گذشته را هم کامل نگرفته ایم. با همین دو میلیارد ما تیم جذب کردیم. یک و نیم میلیارد تومان هم خودم روی این پول گذاشتم. در واقع پول شخصی گذاشتم یعنی از دوستان امانتی پول گرفتم. تا امروز ۲۰ درصد پیش قسط را پرداخت کرده ام از همان چند وقت پیش هم داده ام. سه چهار بازیکن چیزی نگرفته اند. یعنی من با پول سال قبل تیم امسال را بسته ام. اما درمورد عزیزانی که پول نگرفته اند مشکل اینجاست که ما را گذاشتند سرکار. از یک طرف وزارت قرار بود یک میلیارد تومان بدهد و از طرف دیگر برخی هم می خواستند قرض بدهند که نشد. از سویی فصل انتخاب وزرا بود و زمان برد و عقب افتادیم. فکر نمی کنم کار خیلی سختی بوده باشد و این جو درست شود. آیا همه تیم ها و پرسپولیس پول داده اند. عده ای دارند جوسازی می کنند و عده ای در حال دامن زدن هستند. متاسفانه از داخل خود باشگاه هم هستندکسانی که با اطلاعات غلط ذهن ها را خراب کنند.

*اینکه می گویید از داخل باشگاه به شما ضربه می زنند در آستانه بازی شما با بوریرام اصلا خوب نیست.

به این چیزها عادت دارم و خیلی برایم مهم نیست. مگر تا الانش کسی کمکمان کرده؟ تا حالا خدا کمک کرده و نه کسی. می گویند زمستان می آید و می‌رود و روسیاهی به زغال می‌ماند.

* بازیکنانی که تاکنون از باشگاه پول نگرفته اند چه کسانی هستند؟

تیموریان، پژمان منتظری و سیاوش اکبرپور. لاوره هم هست.

*پس آندو در تمرین به خاطر پول غیبت دارد؟

نه این طور نیست. تیموریان واقعا مصدوم است و خودم با او در تماس هستم. به خاطر پولش ناراحت است چون عقب افتاده است ما ناراحت است. به آنهایی که مانده اند تا آخر هفته پول می دهیم. من که بیکار نشسته ام که تیمم را به هم بریزند.

*تاخیر در انتخاب وزیر ورزش هم در پرداخت پول به شما تاثیر می گذارد؟

متاسفانه بازی های آسیایی ما شروع شده اما کسی نیست که پول بدهد. حتی بودجه مصوب خود را هم نمی توانیم بگیریم. فکر کنم تنها راه این باشد که نامه ای به جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم بنویسم که چون شرایط استقلال این طوری شده این پول را به ما بدهند سپس از محل درآمدهای استقلال این مبلغ را کسر کنند.

*مصاحبه های آقای قلعه نویی هم تند بود. واقعا دو بازیکن استقلال از هتل اخراج شده اند؟

من از قلعه نویی گلایه دارم. حداقل وقتی کسی از هتل اخراج شد مصاحبه کند. ایشان گفته بود زبان من تلخ است ولی حقیقت را می گویم. من خیلی خوشم می آید اگر حرفی واقعیت باشد اما تلخ باشد. تلخ تر از این هم باشد اما واقعیت ها را بگوید همان طور که خودش گفته. می گوید موسوی پول ما را داده تا به رشت برویم. من این موضوع را تکذیب می کنم. من در این بی پولی ۳۰ میلیون دادم هواپیمای اختصاصی برود. موسوی هماهنگی کرده تا هواپیما سریع بیاید. من زبان تلخ را دوست دارم اما واقعی باشد. آن هم در این شرایط.

*به شما انتقاد می شود که چرا در مجادله بین قلعه نویی و علیپور بود از سرمربی تیمتان حمایت نکردید؟

از چه چیزی حمایت می کردم؟ سرمربی تیم طبق قانون نمی تواند از اسپانسر گلایه کند. در این مورد خیلی خیلی از حرف ها در دلم است و تا بعد از بازی روز چهارشنبه حرفی نمی زنم. ما که نباید با دست خودمان تمرکز تیم را بگیریم.

*آخرین سوال. هماهنگی برای هتل تایلندی ها انجام شد؟

بله همه هماهنگی ها شده و ما به بهترین شکل میزبان تایلندی ها خواهیم بود.