ملت ایران: مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان معتقد است رفتار صادقانه حسین فرکی با بازیکنان باعثشد تا این مربی در فولاد بهتر از مجید جلالی نتیجه بگیرد. سیف الله دهکردی همچنین از نارضایتی شدید مجموعه فولاد خوزستان از تولیدات شرکت آل اشپورت خبر داد و گفت با این شرکت قطع همکاری می کنند.

از آخرین وضعیت تیم فولاد بگویید؟

تیم فولاد هفته به هفته بهتر می شود. نفرات جدیدی به تیم آمده اند و برای هماهنگ شدن نیاز به زمان بیشتری دارند. فعلاً در رده دوم جدول هستیم اما نباید به نتایج ابتدای فصل قانع باشیم و برای رسیدن به هدف های بزرگ تر، باید بیشتر تلاش کنیم.

هدف گذاری باشگاه فولاد برای فصل جاری چیست؟ در جلسات قبل از فصل، روی کسب چه رتبه ای برنامه ریزی کردید؟

سال قبل در لیگ چهارم شدیم و سهمیه حضور در آسیا را گرفتیم. تیم ما در استانی فعالیت می کند که صاحب فوتبال است و انتظارات مردم با توجه به علاقه و درک آن ها نسبت به فوتبال از تیم فولاد خوزستان بالاست. طبیعی است که در این فصل می خواهیم ضمن تکرار کسب سهمیه آسیایی، جایگاه بالاتری در جدول رده بندی داشته باشیم.

مشخصاً مقام قهرمانی؟

کسب عنوان قهرمانی در لیگ فعلی که مدعیان زیادی دارد خیلی سخت است و نمی توان از همان ابتدا با قاطعیت از قهرمانی صحبت کرد اما هدف فولاد خوزستان در مرحله اول قرار گرفتن بین سه تیم اول جدول و سپس تلاش برای قهرمان شدن است. ضمن اینکه می خواهیم در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی بگیریم.

فکر می کنید تیم فعلی شما برای تحقق این هدف بزرگ و کسب قهرمانی چه چیزی کم دارد؟ بازیکن در پست خاص، امکانات سخت افزاری، یا حمایت های مسئولان رده اول استان؟

مدیریت باشگاه فولاد که وظایفش را انجام داده است. طبق نظر کادر فنی بازیکن گرفته ایم، امکانات مورد نظر برای اردوها و تمرینات را فراهم کرده ایم و در زمینه پرداخت قراردادها نیز مشکلی نداشته ایم. مسئولان استان هم کمک های معنوی و فکری انجام می دهند. مباحثفنی و جذب بازیکنان نیز بر عهده کادر فنی است که آن ها هم تمام سعی خود را می کنند و امیدوارم که موفق شویم.

با وجود نتیجه گیری خوب فولاد و بازی های زیبایی که در این دو سال انجام داده اید، انتظار نداشتید بازیکنان بیشتری در تیم ملی داشته باشید؟

کی روش بر اساس معیارهایی که دارد بازیکن انتخاب می کند اما اعتقاد دارم اگر کی روش توجه بیشتری به فولاد داشته باشد و بازی های تیم ما را دنبال کند، قطعاً نفراتی داریم که حق آن هاست به تیم ملی دعوت شوند. شما ببینید برخی بازیکنان به صورت جرقه ای در یکی - دو بازی برای تیم شان خوب بازی می کنند و به تیم ملی می روند اما در فولاد بازی های بسیار خوب تعدادی از بازیکنان ما در هفته های متوالی تداوم داشته و دعوت نمی شوند. برای همین است که می گویم کی روش باید مسابقات فولاد را نگاه کند تا نفرات شایسته ما را ببیند.

گزارشگر تلویزیون خوزستان در جریان بازی فولاد و داماش عنوان می کرد که باشگاه فولاد از زمان آمدن حسین فرکی تبدیل به یک باشگاه شده و روی اصول حرکت می کند. آیا واقعاً قبل از فرکی فاقد برنامه بودید و اصولاً با این گونه اظهار نظرها موافقید؟

بازی را از تلویزیون دیدم و با این حرف ها کاملاً مخالف هستم. شما خودتان شاهد بوده اید باشگاه فولاد خوزستان سال هاست که استراتژی و اهداف خاص خودش را دارد و طبق برنامه مدون عمل می کند. اتفاقاً عقد قرارداد با مربی خوبی مثل فرکی هم بخشی از این سیاست گذاری کلان باشگاه فولاد است که هیأت مدیره محترم و مدیرعامل کارخانه فولاد اهواز بر آن نظارت دارند. فولاد همیشه در زمینه تربیت بازیکن و پشتوانه سازی فعالیت داشته و یکی از حرفه ای ترین باشگاه های ایران بوده و هست.

از نظر شما چه عاملی باعثشد تا فرکی در همان سال اول بتواند بهتر از مجید جلالی نتیجه بگیرد؟ آیا معجزه فنی به وقوع پیوست که تیم چهاردهم لیگ یازدهم در لیگ دوازدهم چهارم شد یا اینکه فرکی در زمینه تشخیص مشکل نتیجه نگرفتن تیم فولاد خوب عمل کرد؟

درباره جلالی چون از تیم فولاد رفته، نمی توانم اظهار نظر کنم. اما درباره فرکی باید بگویم که این مربی، مشکل بازیکنان فولاد را درست تشخیص داد. حسین فرکی در زمینه فنی توانایی و تجربه بسیار بالایی دارد اما صداقت فرکی بیشترین کمک را به این مربی کرد تا بازیکنان فولاد را تبدیل به یک تیم متحد کند و نتیجه بگیرد. رمز موفقیت فرکی روراستی وی با بازیکنان فولاد خوزستان بود که باعثشد آن ها با انگیزه بیشتری در تمرینات و بازی ها حاضر شوند و خواسته های فنی این مربی به ثمر بنشیند.

آیا تیم فولاد مثل اکثر تیم ها، نسبت به کیفیت توپ های شرکت آل اشپورت اعتراض دارد؟

خیر؛ اعتراضی نداریم. دلیلش هم اینست که تا کنون بازیکنان و کادر فنی فولاد هیچ گزارشی مبنی بر نارضایتی از توپ های لیگ برتر به من نداده اند.

شما عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ هم هستید. آیا این موضوع هم در عدم اعتراض شما نسبت به کیفیت توپ ها دخیل است؟

خیر. ولی باشگاه فولاد از آل اشپورت به دلیل دیگری ناراضی است. باشگاه فولاد از گذشته قراردادی بلند مدت در زمینه تهیه البسه ورزشی اش با آل اشپورت داشته و آن ها باید برای اعضای تیم ما البسه هایی درجه اول تهیه کنند اما طبق قرارداد عمل نکرده اند. به فولاد اجناس درجه سوم و چهارم می دهند و به برخی باشگاه ها اجناس درجه اول! در حالی که قراردادها و مبالغ خریداری اجناس یکی است اما در زمینه کیفیت البسه متفاوت عمل می کنند.

واکنش شما چه بود؟

اعتراض کرده ایم اما نتیجه ای نداشته است. در حال کمتر کردن البسه دریافتی از آل اشپورت هستیم و از ابتدای فصل آینده به صورت کامل با آن ها قطع همکاری می کنیم.

بعد از جدایی آرش افشین؛ بر خلاف سایر عوامل باشگاه درباره دلیل عدم تمدید قرارداد با این بازیکن هیچ اظهار نظری نداشتید. در این رابطه توضیح می دهید؟

اجازه بدهید در این رابطه صحبت نکنم، چون آرش افشین دیگر در تیم ما نیست و فقط می توانم برایش آرزوی موفقیت کنم.

و صحبت پایانی؟

امیدوارم که انتظارات هواداران خوزستانی را با کسب نتایج مطلوب برآورده کنیم و از مردم خوب خوزستان می خواهم که از فرکی و بازیکنان فولاد حمایت کنند تا در پایان فصل مقامی شایسته فوتبال خوزستان کسب کنیم.