ملت ایران:علی دایی این بار نه از توپ بد و مسائل حاشیه ای حرف زد و نه اینکه تا آخرین لحظه سعی کرد از کار داور ایراد بگیرد اما ظاهرا دایی بین دو نیمه با آنچه آخر بازی دیدیم زمین تا آسمان تفاوت داشته چرا که او ظاهرا بعد از نیمه اول فوق العاده عصبانی بوده و بازیکنانش را تهدید کرده تا کاریزمای خود را به رخ شاگردانش بکشد. مساله ای که ظاهرا در برد ارزشمند این تیم نقشی اساسی داشته است. حرف های دایی در کنفرانس بعد از بازی را می خوانید:

پیروزی ده نفره:لازم می دانم قبل از همه به خانواده سلطانی فر تسلیت بگویم که یکی از پیشکسوتان پرسپولیس بود و همچنین دومین سالگرد بابک معصومی را به جامعه فوتبال تسلیت می گویم. بازیکنانم در بازی با ملوان جانانه جنگیدند و بعد از۱۰نفره شدن هیچ موقعیتی به بازیکنان ملوان ندادیم و حتی می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. دست بازیکنانم درد نکند. فکر می کنم پرسپولیس انسجام تیمی خودش را نشان داد و با وجود اینکه فکر نمی کردم۱۰نفره شویم اما این بازی را بردیم. بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم اگر پیروز نشوید شما را به رختکن راه نمی دهم و هم در زمان۱۰نفره بودن و هم زمانی که۱۱بازیکن داشتیم. بهتر از حریف بودیم و می توانستیم گل های بیشتری هم بزنیم.

استفاده از بازیکنان جوان:به یکباره نمی شود کل تیم را عوض کرد و باید کم کم به همه میدان داد. در تیم بزرگی مثل پرسپولیس بازی کردن سخت است. فکر می کنم بازیکنان ما یواش یواش به خودباوری می رسند و مطمئنم بازیکنان ما در آینده بهتر خواهند شد.بازیکنان جوان باید بیشتر تلاش کنند و باید از هواداران هم تشکر کنم که همراهی آنها بعد از۱۰نفره شدن ما بیشتر شد.

برد با گل شاگرد فصل قبل:به بازیکنانی که اعتقاد داشتم گفتم آنها را جذب می کنم و به آنها ایمان دارم و می دانم اگر راه را درست بروند می توانند به فوتبال ملی هم کمک کنند.البته باید بگویم در این برد هوادران مان هم نقش تعیین کننده ای داشتند.

داوری:حرفی در این مورد نمی زنم و فقط از بازیکنانم ممنون هستم و می گویم آنها مردانه جنگیدند.

نیمه اول های ضعیف:امروز در نیمه اول خوب بازی کردیم و با وجود اینکه موقعیت های خوبی نداشتیم بهتر بازی کردیم. کم کم۴۰درصد تیم را تغییر داده ایم و برای هماهنگی زمان نیاز داریم. متاسفانه بازیکنان جوان ما هنوز جو سنگین پرسپولیس را درک نکرده اند و به همین خاطر از هواداران تشکر کردم که به بازیکنانم روحیه دادند.

حرف های اسکوکیچ:بعد از۱۰نفره شدن بازیکنان ما فهمیدند بهتر از ملوان هستند و تلاش کردند پیروز شوند. بازیکنانم فهمیدند اگر بخواهند می توانند به هدف شان برسند. بازیکن باید بازی خودش را ببیند و باید با فوتبال زندگی کند و با توپ فوتبال بخوابد و اگر این بازیکنان اینگونه ادامه بدهند به پرسپولیس خیلی کمک می کنند.

اعتماد به جوان ها:این مسئله زمان می برد و وقتی به پرسپولیس آمدم صحبت از سه سال جوان گرایی کردیم و استارتش را هم زده ایم که تغییرات خوبی در تیم به وجود بیاوریم.

شعار ضد فوتبال هوادران ملوان:کاری به این مسایل ندارم و هواداران هرچه دوست دارند بگویند و من کار خودم را انجام می دهم. مردم انزلی هم شریف هستند ولی من تمرکزم بر روی تیم خودم است.

اخطارهای بی مورد:در فوتبال از این اتفاق ها رخ می دهد اما از شما سوال می کنم خطای کفشگری بدتر بود یا خطای مهاجم صبا روی سیدمهدی رحمتی در بازی استقلال و صبا؟ همیشه باید قانون یک شکل اجرا شود، آن صحنه داور بی تفاوت بود ولی در اینجا بازیکن ما اخراج شد. زیاد نمی خواهم در موردش صحبت کنم اما اگر حرکت کفشگری اخراج داشت، در سایر صحنه ها نیز باید کارت قرمز برای این حرکت داده شود.