ملت ایران: رسول خطیبی، بازیکن - مربی تیم گسترش فولاد تبریز عصر دیروز در سن ۳۵ سالگی به گونه ای غیرمنتظره فوتبال حرفه ای را کنار گذاشت و کفش های خود را آویخت تا تنها مربی گسترش فولاد باشد.
خطیبی درحالی از فوتبال خداحافظی کرد که در چهار رده ی سنی تیم های ملی فوتبال حضور داشت و در کارنامه ی باشگاهی این بازیکن حضور در تیم هائی همچون سپاهان، استقلال، پاس، ماشین سازی، تراکتورسازی و گسترش فولاد تبریز، هامبورگ، الشارجه، الامارات و الظفره به عنوان مهاجم به چشم می خورد.
خطیبی پس از دوسال مربیگری در تیم های ماشین سازی و گسترش فولاد تبریز در لیگ دسته ی اول، موفق شد با گسترش به لیگ برتر بازگردد اما خیلی زود تصمیم به بازنشستگی گرفت.
رسول خطیبی که این تصمیم را بسیار سخت می داند در خصوص فعالیت خود در دنیای مربیگری پس از آویختن کفش های خود می گوید: " با این که این تصمیم برایم خیلی سخت بود، اما از این پس به عنوان مربی در کنار تیم گسترش بوده و به دنبال کسب مدرک A مربیگری خواهم بود.
مسوولان باشگاه گسترش فولاد قصد دارند در نیم فصل رقابت های لیگ برتر، با انجام یک بازی دوستانه، مراسمی برایم برپا کنند و من از این بابت از آنها تشکر می کنم.
کارت مربیگری ام صادر شده و مشکلی در این زمینه ندارم، اما در پایان فصل و برای گرفتن مدرک A بین المللی عازم آلمان خواهم شد و یا در ایران به این کار اقدام می کنم. "