ملت ایران: علی دایی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که حالا در یک قدمی صدر قرار دارد و برای افزایش اختلاف چشم انتظار قدرت نمائی آذری ها در نثف جهان است، تا با توجه به پیروزی احتمالی شاگردانش در انقلاب کرج، یکه و تنها در صدر قرار گیرد، در نشست خبری پیش از بازی با سایپا که در هیات فوتبال استان البرز برگزار شد، پس از تبریک " عید فطر " و روز " خبرنگار " و همچنین راهیابی تیم ملی بسکتبال به فینال قهرمانی آسیا، در مورد شرایط این دیدار و بازیکنانش گفت:
سایپای کرج - پرسپولیس تهران؛ این مصاف را چطور پیش بینی خواهید کرد؟
از زحمات دکتر محمودی و سردار خاکی که اجازه دادند، امروز(شنبه) در کرج تمرین کنیم، تشکر می کنیم. قطعا بازی فردا از حساسیت زیادی برخوردار خواهد بود و سعی می کنیم با گرفتن سه امتیاز خودمان را به بالای جدول بچسبانیم و در آن بالا بمانیم.
سایپا؛ حریف دردسرسازی خواهد بود؟
سایپا هم می آید تا از امتیاز میزبانی استفاده کرده و با پیروزی خودش را بالا بکشد. بازی سختی خواهد بود. سایپا تیم خوبی است و امسال هم کادرفنی خوبی دارد ولی ما هر سه بازی اش را آنالیز کرده و می دانیم که تیمی نبوده که بخواهد در زمین خودش ببازد. سایپا هم در اهواز خوب بازی کرد و پارسال هم مقابل ما در راه آهن عملکرد موفقی داشت. همچنین یک دیدار با این تیم داشته و می دانیم که از کیفیت خوبی برخوردارند ولی نتایج در سه بازی قبل را ملاک قرار نمی دهم. با این حال معتقدم که بازی زیبایی خواهد بود و ان شاءالله حق به حق دار برسد.
انقلاب کرج؛ نظر شما در مورد میزبانی این ورزشگاه چیست؟
میزبانی حق هر تیمی است که در استان خودش بازی کند. سال قبل هم روی این موضوع پافشاری داشتم. امیدوارم که مسئولان اجرایی و شورای تامین کرج تمهیداتی را بیندیشند تا فردا مشکلی پیش نیاید. همه چیز دست مسئولان امنیتی ورزشگاه و هواداران خواهد بود. امیدوارم که فقط تیم خودشان را تشویق کنند و دست به کار غیرفوتبالی نزنند. هواداران اگر یار ما باشند توان بیشتری خواهیم داشت.
انگین فیرات، همکار و دوست قدیمی؛ …؟
زمانی که به سایپا آمدم، فیرات در پنج هفته اول کمک مربی لورانت بود. در تیم ملی از او هم استفاده کردم اما وسطش رها کرد و به سپاهان رفت. با این حال هم من از او شناخت دارم و هم او از من. ولی شناخت در فوتبال ایران نسبی است و همه از هم یک شناخت نسبی دارند.
عملکرد سرخ پوشان در سه دیدار اخیر؛ رضایت بخش بوده است؟
از عملکرد تمام بازیکنانم راضی هستم؛ چه در دوران بدنسازی و چه طی انجام بازی ها. ما تیم خوبی داریم که همه در آن زحمت کشیده اند. امیدوارم که بتوانیم با تلاش بیشتر دل هواداران را هم به دست آوریم و نتایج در خور شان پرسپولیس را بگیریم. بازیکنان جوانی داریم که زمان می برد با تیم هماهنگ شوند ولی من به آینده امیدوارم.
نیمه ی دوم؛ رمز موفقیت پرسپولیس ۹۲ است نه؟
بازی هایی که به برد می رسیم، شیرین تر است. متاسفانه مقابل ذوب آهن نتوانستیم از موقعیت های مان استفاده کنیم و در کارهای تهاجمی مشکل داشتیم ولی در نیمه دوم بازی مس منطقی تر بودیم. با این حال این پرسپولیس تیمی نیست که دلم می خواهد و هنوز خیلی کار داریم. باید از خودم شروع کنم و فعالیتم را بیشتر کنم تا هماهنگی بین بازیکنان جدید و قدیم را به نقطه ایده آل برسانم. شما ببینید ۶۰ - ۶۵ درصد تیم در بازی قبل را بازیکنان قدیمی تشکیل می دادند و ۳۵ تا ۴۰ درصدش جدید بودند. سعی می کنیم تا آماده ترین بازیکنان را به زمین بفرستیم.
پرسپولیس برای بازی فردا(یکشنبه) هیچ مصدوم و محرومی ندارد اما هنوز وضعیت چند بازیکن مشخص نیست و علی دایی در نشست خبری هم نگفت که از محمد نوری به دلیل غیبت در جلسه تمرین استفاده خواهد کرد یا نه. هافبک پرسپولیس به دلیل فوت پدربزرگش در جلسه تمرین حاضر نشده بود.
باید نوری سر تمرین بیاید و درباره او تصمیم بگیریم. یکی، دو مشکل کوچک هم هست که با تشخیص پزشک تصمیم می گیریم که از بازیکنان استفاده کنیم یا نه. چند بازیکن هستند که در دو روز اخیر نتوانستند آن طور که باید و شاید تمرین کنند ولی ما بازیکنان جایگزینی داریم و از این بابت نگران نیستیم.
همه چیز دست خداست. من پیشگو نیستم ولی می خواهم سه امتیاز بازی را بگیریم و به بالای جدول بچسبیم و در آنجا باقی بمانیم.