ملت ایران: علی دایی به عنوان سرمربی تاکنون با سه تیم مختلف برابر مس کرمان صف آرایی کرده است که البته اصلا نتایج خوبی نگرفته است. دایی در فصل ۸۶ به عنوان سرمربی سایپا در بازی رفت برابر مس به تساوی صفر بر صفر رسید و در بازی برگشت دو بر یک به مس باخت. او دو سالی را به واسطه اتفاقات تیم ملی از لیگ برتر ایران دور بود و در حالی در سال ۸۸ با پرسپولیس به بازی های باشگاهی بازگشت که پرسپولیس قبل از آمدن او با کرانچار بازی های رفت و برگشت خود را با مس کرمان انجام داده بود. در سال ۸۹ پرسپولیس با دایی در کرمان یک بر صفر شکست می خورد و در بازی برگشت بازی با تساوی بدون گل خاتمه پیدا می کند.

در فصل ۹۰ که اوج حاشیه ها در مس بود، دایی هدایت راه آهن را بر عهده داشت که در کرمان به تساوی صفر بر صفر می رسد و در بازی برگشت تنها پیروزی علی دایی برابر مس به عنوان سرمربی اتفاق می افتد و در تهران تیم دایی موفق می شود با دو گل مس را شکست دهد. اما در فصل قبل مشکلات دایی برابر مس ادامه پیدا می کند و پس از اینکه راه آهن با دایی در تهران برابر مس به تساوی یک بر یک می رسند، در بازی برگشت علی دایی یکی از سنگین ترین شکست های عمر مربیگری خود در کرمان را می پذیرد و با چهار گل مغلوب مس کرمان می شود تا او پس از هشت بازی برابر مس به عنوان سرمربی آمار بسیار ناامید کننده ای را از خود برجای گذاشته باشد و با ۱ پیروزی، چهار تساوی و سه باخت اصلا از دیدن کرمانی ها خوشحال نباشد.

او تاکنون در کرمان هیچگاه طعم برد را نچشیده است و حتی برابر مس سرچشمه که در لیگ برتر کیسه گل حریفان بود، در کرمان باخت! البته مس برای علی دایی یک توستالوژی بزرگ است چراکه طلسم خداحافظی علی دایی به عنوان بازیکن نیز برابر همین مس کرمان شکست و او در سال ۸۵ آخرین گل رسمی و آخرین بازی رسمی خود را در زمین فوتبال برابر همین مس کرمان انجام داد. باید دید علی دایی امشب برابر مس کرمان بازهم به مشکل برمی خورد و یا آمار نه چندان خوب خود را تا حدودی بهبود می بخشد؟!