ملت ایران: علی کریمی به نسبت دیدار با گسترش فولاد نمایش خنثی تری مقابل ذوب آهن انجام داد اما در نهایت با تجربه، تکنیک ناب و هوشیاری اش سه امتیاز مسابقه را به نام تراکتورسازی زد و پرنده خوشبختی تبمش لقب گرفت تا بیش از پیش میان هواداران تراکتور محبوب شود.

کریمی در لحظاتی گل تعیین کننده برنده بازی را به ثمر رساند که هر لحظه تصور می رفت ذوب آهن هم می تواند گل سوم بازی را به ثمر برساند چرا که تیم لوکا هم بعد از گل مساوی و ۲-۲ کردن نتیجه انتحاری بازی می کرد و در حمله فوق العاده خطرناک بود.

در نهایت اما این علی کریمی بود که با یک کنترل جالب، یک حرکت عرضی و ضربه ای دقیق کاسپاروف را مغلوب مهارتش کرد اما اتفاق ویژه نه خود این گل فوق العاده مهم بلکه بعد از این گل رخ داد.

طبیعی بود که کریمی بعد از حضور در تراکتورسازی و مسائلی که طی این مدت بر او گذشته بود منتظر این اتفاق باشد اما او باز هم متفاوت و عجیب نشان داد. کریمی در دقیقه ۹۱ بازی مهمترین گل مسابقه و اولین گلش را برای تیم جدیدش به ثمر رسانده بود و طبیعی به نظر می رسید به خاطر اهمیت و ویژه بودن این گل و البته اتفاقاتی که برای او رخ داده بود شادی گل ویژه ای داشته باشد اما در کمال تعجب تماشاگران و همبازیانش به سبک هیده توشی ناکاتای ژاپنی – و شاید حتی خنثی تر از او چون ناکاتا حداقل چند قدمی راه می رفت! – سر جای خود ایستاد و هیچ کاری انجام نداد تا انصاری فر و مارکو سمت او بیایند و به شماره ۸ جادویی شان تبریک بگویند.

در واقع کریمی در حالی شادی نکرد و سر جایش خشک شد که سکوهای قرمز فولاد شهر و نیمکت تراکتورسازی منفجر شده و غرق در شادی بود اما شماره ۸ منحصر به فردترین صحنه بازی را نه با گل و مهارت تعیین کننده اش بلکه با این کار عجیب رقم زد.

حالا حتما همه دنبال این خواهند بود که ریشه این اتفاق در کجاست. آیا فشارها و برخی انتقادات اخیر از کریمی باعثاین واکنش عجیب شد، آیا او از دست کسی در تیم ناراحت بوده یا از او که همیشه متفاوت بوده این کار خاص و منحصر به فرد زیاد هم بعید نیست؟