ملت ایران: دیدار تیم‌های فجر سپاسی و استقلال از ساعت ۲۲و ۱۵ دقیقه در ورزشگاه حافظیه شیراز و در حضور نزدیک به ۲۰ هزار تماشاگر برگزار شد.

قضاوت این دیدار بر عهده سعید مظفری زاده بود. وی به علیرضا جلیلی و سیامک کوهنورد از فجر کارت زرد نشان داد.

در نیمه اول استقلال تیم برتر میدان بود و شیخ ویسی در چندین صحنه مهاجمان استقلال را ناکام گذاشت اما در نهایت روی حرکت نظری و خطای صبری داور به سود استقلال پنالتی گرفت تا نکونام آبی پوشان را در دقیقه ۳۵ پیش بیندازد. دو دقیقه بعد حمید جوکار از پشت محوطه جریمه به زیبایی دروازه استقلال را باز کرد تا بازی به تساوی بکشد. جوکار در هفته سوم اولین گل فجر را در لیگ برتر امسال به ثمر رساند.

در نیمه دوم و در حالی که بازیکنان هنوز گرم نشده بودند محمد قاضی با ضربه ای زیبا در دقیقه ۴۶ استقلال را پیش انداخت و بازی دو بر یک شد اما باز هم مثل نیمه اول فجر تاب نیاورد و با حملاتش توسط محمد حیدری در دقیقه ۵۳ بازی را به تساوی رساند.

فجر در این لحظات بازی را در دست گرفته بود اما قلعه نویی با آوردن عمران زاده و فرستادن منتظری به قلب خط دفاعی نقطه ضعف تیمش را پوشش داد که در یکی از ضربات شروع مجدد تعویض سرمربی استقلال جواب داد و عمران زاده در دقیقه ۷۵ گل سوم را به ثمر رساند. چند دقیقه بعد مجیدی فرصت طلب گل چهارم استقلال را در دقیقه ۸۳ به ثمر رساند و در حالی که رحمتی پنالتی معدنچی را مهار کرد آبی پوشان بدون احتساب یک امتیاز کسر شده ۶ امتیازی شدند.

ترکیب فجر سپاسی:

وحید شیخ‌ویسی، محمد آفند، مصطفی صبری، علیرضا جلیلی، سعید قزل، مهرداد کریمیان(۷۹ مهرزاد معدنچی)، سیامک کوهنورد، جابر انصاری(۷۸ محمد رضا حسینی)، امید جوکار(۸۱ مجتبی زارع)، بهنام عسگرخانی و محمد حیدری.

سرمربی: غلامحسین پیروانی

ترکیب استقلال:

سید مهدی رحمتی، فردین عابدینی(۶۳ حنیف عمران زاده)، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، پژمان نوری، ‌ جواد نکونام، خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان، سیاوش اکبرپور(۷۰ فرهاد مجیدی) محمد قاضی و مهدی نظری(۸۹ گوران لاوره).

سرمربی: امیر قلعه‌نویی