ملت ایران: بایرن مونیخ دیشب موفق شد تا در دور اول رقابت های این فصل جام حذفی آلمان مقابل تیم ردن، تیمی از دسته چهارم لیگ آلمان به پیروزی ۰-۵ برسد و گلهای بایرن دراین بازی را توماس مولر(سه گل)، ژردان شکیری و آرین روبن به ثمر رساندند.

پپ گواردیولا برای این بازی تیاگو آلکانتارا، خاوی مارتینس، فرانک ریبری و فیلیپ لام را از ابتدا روی نیمکت گذاشته بود و دراین بازی از سیستم بازیکن ۹ کاذب استفاده نکرد؛ بلکه از ابتدا ماریو ماندزوکیچ را در نوک خط حمله قرار داد.

همان طور که توقع می رفت بایرن از دقیقه ۱ بازی تا پایان مسابقه کنترل توپ و میدان را در دست داشت و ردن گهگداری در ضد حملات شانسش را برای گلزنی امتحان می کرد.

از سوی دیگر بایرن هم برای شکستن خط دفاعی حریف با مشکلات زیادی روبرو نبود و در دقیقه ۱۸ بازی بود که اولین گل باواریایی ها به ثمر رسید وژردان شکیری اولین گل بازی را به ثمر رساند.

بعد از این گل دو تیم موقعیت چنندانی نداشتند و تنها یک بار روبن شوتی تماشایی را روانه دروازه حریف کرد که به تیرک خورد. در دقیقه ۴۵ بازی مولر دومین گل بایرن را با بهره گیری از سانتر رافینیا از سمت راست به ثمر رساند. سومین گل بایرن در دقیقه ۵۸ از راه رسید؛ آن هم از روی یک ضربه پنالتی که توسط مولر به گل تبدیل شد. مولر در دقیقه ۶۴ سومین گلش دراین بازی را نیز به ثمر رساند واین گل را با ضربه سر از روی ضربه ارسالی روبن از روی کرنر زد.

گل پنجم بازی در دقیقه ۸۸ از راه رسید. روبن با یک بازی ترکیبی با ژروم بواتنگ و مولر صاحب توپ شد و به گل رسید. در این دور ۴ تیم از تیمهای حاضر در دسته اول بوندس لیگا حذف شدند: وردربرمن، بوروسیا مونشن گلادباخ، نورنبرگ و اینتراخت براونشویگ که مقابل تیم هایی از دسته های پائین تر تن به شکست دادند.

این بازی در ورزشگاه اوسنابروک و در مقابل چشمان ۱۵ هزار هوادار مشتاق برگزار شد.