ملت ایران: محمدرضا کسرایی، رئیس روابط بین الملل سازمان لیگ می گوید جاسم کرار نمی تواند برای استقلال بازی کند.

به گزارش سایت سازمان لیگ، کسرایی در این باره اظهار کرد: با توجه به ماده ۶ آیین نامه نقل و انتقالات بازیکنان حرفه ای فیفا، بازیکنان فقط در زمان نقل و انتقالات که ۱۲ ماه قبل می بایست به فیفا اعلام می شد، می توانند از یک باشگاه به باشگاه دیگر انتقال پیدا کنند. فقط به عنوان استثنا آن دسته از بازیکنانی که قراردادشان تا قبل از آخرین روز نقل و انتقالات کشور مقصد با باشگاه قبل به پایان رسیده باشد یا فسخ شده باشد می توانند به صورت سهمیه آزاد خارج از فصل نقل و انتقالات با باشگاه جدید عقد قرارداد کنند. این در شرایطی است که بعد از آن تاریخ هم نباید در مسابقه رسمی برای باشگاه سابقشان بازی کرده باشند.

کسرایی افزود: با توجه به اخبار واصله، بعد از آخرین تاریخ نقل و انتقالات بازیکنان خارجی که در این فصل ۱۵ تیر ۹۲ بوده کرار در مسابقات رسمی زیر نظر فدراسیون فوتبال عراق بازی کرده است، لذا شامل ماده ۶ نمی شود و نمی تواند برای استقلال بازی کند و دریافت ITC اش امکان پذیر نیست.

کسرایی ادامه داد: شایان ذکر است با توجه به اینکه از سال ۲۰۰۸ دریافت ITC درسیستم فیفا تی ام اس به صورت آن لاین و اتوماتیک انجام می شود لذا سیستم به صورت اتوماتیک قادر به صدور ITC نیست.

کسرایی در پایان گفت: علاوه بر این باشگاه استقلال در تاریخ پنجشنبه ۹۲/۰۵ / ۱۰ به ما اعلام کرده است که با توجه به این مشکلات، اسم کرار را از لیست باشگاه های آسیا خارج کرده است زیرا یکی از مدارک لازم جهت ثبت نام، قرارداد با ITC بازیکن است بنابراین حضور کرار در استقلال منتفی است.