ملت ایران: سرالکس فرگوسن، سرمربی سابق منچستریونایتد، در نامه ای سرگشاده، " دگرگونی " فوتبال انگلیس را مورد ستایش قرار داد.

این مربی باتجربه اسکاتلندی در پایان فصل گذشته، بعد از ۲۷ سال، از هدایت شیاطین سرخ کنار رفت و به دوران پرافتخار مربیگری اش پایان داد.

او معتقد است که منچستریونایتد سمبل دگرگونی فوتبال انگلیس در طول سال های برگزاری لیگ برتر است و تجربه ای که هواداران از روزهای سیاه فجایع هیسل و هیلزبورو به دست آوردند را نیز در این موضوع موثر دانست.

در این نامه آمده است: " فوتبال انگلیس نسبت به ۲۷ سال قبل، بسیار بهتر شده است. در سراسر لیگ، ورزشگاه اصلا آن چیزی نبود که باید باشد. سطح بازیکنان هم اصلا در حد مطلوب نبود. کسانی که مدیریت رقابت ها را برعهده داشتند، حق پخش رقابت ها را به درستی پرداخت نمی کردند؛ هواداران رفتار مناسبی نداشتند و دولت نیز نگاه مثبتی به فوتبال نداشت.
در آن زمان، تصویری که فوتبال از فرهنگ کشور به نمایش می گذاشت اصلا مناسب نبود. واقعا شرایط تاسف آور بود. "

فرگوسن که تجربه زیادی در هدایت منچستریونایتد در رقابت های لیگ برتر و اروپایی دارد، مطمئن است که می توان لیگ برتر را بهترین لیگ دنیا دانست و رقابت شدید در صدر جدول را دلیل این ادعا دانست.

" رقابت سالم است و آنچه در این لیگ وجود دارد، آن را از سایر لیگ های اروپایی جدا می کند. کیفیت و جذابیت لیگ برتر سال به سال افزایش پیدا می کند. هر سال قهرمانی در این لیگ دشوارتر می شود.

همه در دنیا لیگ برتر را با شور و اشتیاق هوادارانش می شناسند. نه تنها در الدترافورد، بلکه در آنفیلد، وایت هارت لین، سنت جیمزز پارک و گودیسون پارک هم حمایت تماشاگران فوق العاده است.

این بخشی از سنت و تاریخچه فوتبال انگلیس است. "

نامه کامل فرگوسن قرار است در چند روز آینده توسط سایت رسمی اتحادیه فوتبال انگلیس منتشر شود.