ملت ایران: امیر قلعه نویی در شب فینال جام ستاره ها در ولنجک سوژه خبرنگارانی شد که دنبال مصاحبه داغ می گشتند و چه کسی بهتر از تیتر یک مطبوعات ورزشی؟ حرف های داغ امیر قلعه نویی بدجوری خواندن دارد مخصوصا وقتی که به مقامی متلک می اندازد که ادعا کرده امیر را زمین می زند. مقامی که در هفته های اخیر بین او و امیر چند باری جنگ لفظی و مصاحبه های رفت و برگشتی اتفاق افتاده. خودتان که می دانید منظور امیر کیست؟
وضعیت استقلال
شرایط استقلال خوب است و جا دارد از فتح الله زاده تشکر کنم که در این چند ساله و به خصوص امسال زحمات زیادی را برای مجموعه تیم کشیده است. امسال هم حرف و حدیثهایی به وجود آمد که من از این تریبون استفاده کرده و مجددا از زحمات مدیرعامل استقلال تشکر می کنم. وی امسال تحت فشار بیشتری بود و معتقدم که واقعا همه جوره برای استقلال زحمت می کشد.
بازی با سپاهان، داوری، بدشانسی
به نظرم مقابل سپاهان هم بدشانس بودیم و هم کم شانس! بدشانسی به خاطر موقعیت های زیادی بود که برای استقلال از دست رفت و کم شانسی هم به این دلیل بود که دیدید که چگونه گل اول را خوردیم و گل دوم هم اصلا پنالتی نبود. من چند بار با دقت و به همراه دوستان دیگرفیلم را بازبینی کردم. در دقیقه ۲۲ یک پنالتی روی قاضی گرفته نشد و در نیمه دوم هم یک پنالتی روی پژمان نوری. البته فغانی از داوران خوب ایران است اما واقعیت این است که روز آقای فغانی نبود.
برنامه ۹۰ صحنه های ما را پخش نمی کند
واقعیت این است که بحثداوری را برعهده کارشناسان گذاشته ام و خودشان به این موضوع رسیدگی می کنند. اگر بحثپنالتی ها را کنار بگذاریم، ما هم یک مقدار فنی بلدیم. فغانی حتی یک سوت هایی را زد که شاید در جریان بازی تأثیرگذار نبود اما روح و روان تیم را برهم زد. به طور مثال در دقیقه ۱۳ خطایی را روی مجیدی که دو به تک بود اعلام کرد که اصلا خطا نبود و بی خودی خطا اعلام کرد. منظورم این است که برخی سوت ها هم روح و روان تیم را به هم می زند. فکر می کنم فغانی روز خوبش نبود و من هم سن و سالم طوری است که دیگر نمی توانم مانند گذشته باشم. البته یقیناً برنامه ۹۰ دقایقی که به سود استقلال خواهد بود را نشان نخواهد داد و من از این موضوع مطمئن هستم. درمورد آقای فغانی هم قصد شکایت نداریم.
تیم ملی، سازمان لیگ، لیگ قهرمانا آسیا
هنوز برنامه های کروش را ندیدم اما تا زمانی که در لیگ قهرمانان آسیا هستیم باید بازیکنانمان در اختیار خودمان باشد و این را همه می دانند چون استقلال دیگر استقلال ایران است و باید نگاه ملی به این تیم داشت.
بازیکن خارجی
کرار که بعید می دانم دیگر بتواند به استقلال بیاید، گوران هم که به تمرینات اضافه شده است، البته زود است در خصوص وی اظهار نظر کنیم. او بازیکن بزرگی است و رزومه خیلی خوبی دارد اما اینکه چطور با شرایط ایران و استقلال چطور بتواند توانایی هایش را به نمایش بگذارد این مهم است.
قرعه آسان استقلال؟
کسانی این حرف ها را مطرح می کنند، حرفشان درست نیست. ما از گروه مرگ به عنوان صدرنشین صعود کردیم و یکی از همین آقایان در این خصوص صحبتی را مطرح نکرد. تیم تایلندی هم تیم بسیار قدرتمندی است. تیمی که بتواند بنیادکار را حذف کند تیم خوبی است. بوریرام چهار پنج بازیکن خارجی خیلی خوب دارد که می توانند کار ما را سخت کند. ما هم توقع حمایت داریم چون در لیگ قهرمانان آسیا پای منافع ایران در میان است و دیگر منافع باشگاه استقلال به تنهایی نیست.
آن آقا می خواهد مرا زمین بزند
چند روز پیش یکی از دوستان در محفلی بود که مسئولانی که هنوز سمت هم دارند هم در آنجا بودند. این مسئولان در این محفل اذعان کرده بودند که می خواهند امسال، امیر قلعه نویی را فوتبالی زمین بزنند. من از همین جا به آنها اعلام می کنم که اگر می خواهید من را زمین بزنید، بزنید اما با استقلال کاری نداشته باشید چون این تیم برای مردم است.