ملت ایران: مارکو شپانوویچ بازیکن خارجی و خرید جدید این فصل پرسپولیس همچنان در حسرت رسیدن به نیمکت ذخیره ها و فهرست ۱۸ نفره پرسپولیس در بازی های لیگ برتر بسر می برد. این هافبک مقدونیه ای که البته ظاهرا کیفیت جالبی هم ندارد در دو هفته اخیر از لیگ برتر موفق نشده تا به جمع تفرات اصلی تیمش راه یابد. او در بازی با تراکتورسازی از لیست ۱۸ نفره کنار گذاشته شد و در دید ار دوم با وجود همراهی تیم در سفر اصفهان همر اه با عالیشاه از لیست ۱۸ نفره خط خورد و از سکوهای فولادشهر بازی تیمش مقابل ذوب آهن را تماشا کرد.

به نظر می رسد مارکو برای رسیدن به لیست ۱۸ نفره پرسپولیس کار بسیار دشواری دارد چرا که در پست او فعلا زوج مشهدی حقیقی – دهنوی به میدان رفته اند که حتی اگر خوب کار نکرده باشند با این بازیکن فاصله زیادی دارند. همچنین پشت سر این دو نفر مهرداد کفشگری بازیکن مورد علاقه دایی قرار دارد که در بازی اول حدود ۲۰ دقیقه بازی کرد و شاید اگر دهنوی یا حقیقی محروم و مصدوم شوند کفشگری به راحتی مارکو را جا بگذارد.

با این حال سوال مهم اینجاست که چرا کیفیت بازیکن خارجی پرسپولیس باید در حدی باشد که حتی مهرداد کفشگری هم به او ترجیح داده می شود و برای این بازیکن هم نمی تواند رقیب باشد چه برسد به اینکه دایی بخواهد روی او به عنوان بازیکنی کارگشا حساب باز کند؟

شاید هم دایی می خواهد از مارکو به عنوان آلترناتیو محمد نوری در بازی های آینده استفاده کند که باید دید در فاز تهاجمی می توان روی قالیت های این بازیکن ترکه ای حساب باز کرد یا نه.