ملت ایران: ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی چلسی اخیرا گفتگوی جنجالی ای را با ایی. اس. پی. ان انجام داده و در صحبت هایش رونالدوی برزیلی را رونالدوی واقعی خوانده. این صحبت ها اصلا به مذاق کریستیانو رونالدو خوش نیامده ولی درحال حاضر موضع بی تفاوتی را نسبت به صحبت های آقای خاص برگزیده است. صحبت های مورینیو نیمه شب پریشب در لس آنجلس به گوش کریس رسید و از آن زمان تاکنون کریس هیچ واکنشی به این صحبت ها نشان نداده.

ستاره پرتغالی نمی خواهد با سرمربی سابقش وارد جنگ لفظی شود و براین باور است که مورینیو بااین صحبت ها در حال تبلیغ برای خودش است. سران باشگاه مادریدی هم از موضع کریس اعلام حمایت کرده اند و درنظر دارند که وارد جنگ لفظی با مورینیونشوند.

طبق گزارش منتشره در روزنامه آ. اس صحبت های اخیر مورینیو در رختکن رئال مبدل به سوژه خنده و شوخی با کریس شده و ساعاتی قبل از برگزاری بازی دوستانه رئال مقابل اورتون بازیکنان مادریدی دراین باره با کریس شوخی می کردند. این درحالی است که این روزها مورینیو نیز با چلسی در اردوی تابستانی آمریکا به سر می برد

البته برخی از هم تیمی های کریس هنوز صحبت های مورینیو درمورد این ستاره پرتغالی را فراموش نکرده اند. کنفرانس خبری ۱۲ فوریه سال ۲۰۱۲ را به یاد بیاورید. مورینیو در آن زمان گفت: «فکر می کنم که هیچ یک از بازیکنانی که من در طول عمر مربیگری ام داشته ام از این حرف ناراحت نمی شوند که بگویم که کریس بهترین بازیکنی بوده که تا به حال داشته ام. از نظر سطح فوتبالی او فراتر از همه است؛ کریس بازیکنی از سیاره ای دیگر است.» البته تعریف و تمجیدهای مورینیو از کریس به اینجا ختم نشد و۲۳ روز بعد او در تمجید از رونالدوی پرتغالی در گفتگو با آی. تی. وی اسپورت گفته بود: «من چند باری بازی مارادونا را دیده ام؛ هیچ وقت بازیهای پله را ندیده ام ولی کریستیانو فوق العاده است. او بهترین است.»

البته این اولین باری هم نیست که مورینیو به کریس بی احترامی می کند. در سال ۲۰۰۷و وقتی هر دوی آنها(رونالدو و مورینیو) در لیگ برتر شاغل بودند، بعد از دیدارچلسی و منچستریونایتد، سرمربی پرتغالی، کریستیانو را شیرجه رو خوانده بود و او را به تمارض متهم کرده بود. البته در رئال مادرید مورینیو نظرش را تغییر داد و در مورد زمین خوردن های کریس می گفت: «درهر بازی دائما برای متوقف کردن کریس، او را می زنند. چون هیچ وقت نمی توانند او را مهار کنند.» در روز خداحافظی مورینیو از رئال مادرید و قبل از برگزاری آخرین بازی تیم مادریدی در رقابت های لالیگا مقابل اوساسونا، مورینیو در گفتگو با پونتو پلوتا درمورد کریس گفت: «کریستیانو فکر می کند که عقل کل است و همه چیز را می داند.»

دراین میان سران باشگاه مادریدی هم از صحبت های مورینیو در مورد تلاشش برای خریداری بیل برای رئال در زمان حضورش در سانتیاگو برنابئو به شدت متعجب هستند. آنها معتقدند که صحبت های اخیر آقای خاص به منزله گرم کردن شرایط در آستانه برگزاری فینال جام گینس کاپ در آمریکاست. رئال مادرید با غلبه بر اورتون به فینال این تورنمنت راه یافته و در فینال با برنده بازی میلان – چلسی روبرو خواهد شد. درصورت صعود چلسی به فینال، شاهد رویارویی رونالدوی پرتغالی! با سرمربی خاص چلسی خواهیم بود.