فینال جام حذفی فوتبال آلمان، در حالی شنبه شب بین تیم های بایرن مونیخ و بروسیا دورتموند به عنوان دو قطب اصلی فوتبال این کشور در ورزشگاه المپیک شهر برلین برگزار شد که فدراسیون فوتبال از این دیدار با نام ' ' بزرگترین فینال جام حذفی تاریخ آلمان ' ' یاد کرده است.

لاواندوسکی سه بار، شین جی کاگاوا و هالمز زننده گلهای دورتموند بودند و روبن و ریبری گلهای بایرن را به ثمر رساندند. بروسیا دورتموند یک قهرمانی در باشگاه های جهان، یک قهرمانی در باشگاه های اروپا، یک قهرمانی در جام حذفی اروپا، ۸ عنوان قهرمانی در بوندس لیگا و همچنین دو مقام قهرمانی جام حذفی آلمان را در کارنامه داشت و با این قهرمانی سومین قهرمانی خود را جشن گرفت.

علاقمندان به فوتبال شنبه شب در حالی شاهد رقابت دو تیم مطرح فوتبال آلمان برای تصاحب جام حذفی این کشور بودند که تحلیلگران و مفسران ورزشی، این مسابقه را نه فقط یک فینال حذفی، بلکه فراتر از آن، ۹۰ دقیقه نفس گیر برای معرفی قدرت اول فوتبال باشگاهی آلمان معرفی کرده بودند.

با نگاهی به تاریخچه دو تیم حاضر در فینال، شاهد این هستیم که هر چند بایرن مونیخ به مراتب موفق تر از رقیب خود، در صحنه فوتبال باشگاهی آلمان و اروپا حضور داشته است، اما این زرد و مشکی پوشان دورتموند هستند که در دو سال گذشته، با فاصله ای به نسبت زیاد با تیم دوم، جام قهرمانی در بوندس لیگا را بالای سر برده اند.

بازیکنان دورتموند درحالی در فینال حذفی قرمزپوشان مونیخی را بردند که هفته گذشته با اقتدار قهرمانی در لیگ دسته اول آلمان را جشن گرفتند و این در شرایطی است که تیم حریف هفته آینده باید در دیداری حساس و نفس گیر، میزبان چلسی انگلیس در فینال رقابت های جام باشگاه های اروپا باشد.

موفقیت های دو تیم

- بروسیا دورتموند یک قهرمانی در باشگاه های جهان، یک قهرمانی در باشگاه های اروپا، یک قهرمانی در جام حذفی اروپا، ۸ عنوان قهرمانی در بوندس لیگا و همچنین دو مقام قهرمانی جام حذفی آلمان را در کارنامه داشت و با این قهرمانی سومین قهرمانی خود را جشن گرفت.

- بایرن مونیخ یک قهرمانی در باشگاه های جهان، چهار قهرمانی در باشگاه های اروپا، یک قهرمانی در جام حذفی اروپا، یک قهرمانی در جام یوفا، ۲۲ مقام قهرمانی در بوندس لیگا و ۱۵ قهرمانی جام حذفی آلمان را تاکنون به نام خود ثبت کرده است.

منبع: ورزش۳