تیم ملی تکواندوی نوجوانان پسر توسط سیدعباس علی نژاد(مدال نقره)، میثم ابراهیمی(نقره)، مهدی رفیعی(نقره)، پوریا عرفانیان(طلا) و عارف فرشادمهر(طلا) توانست پس از کره جنوبی عنوان نایب قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد.

به گزارش «تابناک»، در تیم ملی نوجوانان دختر نیز فاطمه شعبان نیا(وزن اول) توانست با غلبه بر همه حریفان به مدال طلا دست پیدا کند و همچنین رکسانا کوزلی زاده(وزن سوم) به مدال برنز رضایت داد. آتوسا زهرابی(وزن چهارم) هم توانست به مدال برنز مسابقات دست پیدا کند. تیم ملی بانوان با یک مدال طلا و دو برنز به کار خود پایان داد.

یک طلا و یک نقره حاصل تلاش ملى پوشان نوجوان در نخستین روز

نخستین روز از ششمین دوره رقابت‌هاى تکواندوى نوجوانان آسیا، روز یکشنبه

هفدهم اردیبهشت ماه در ویتنام و ورزشگاه فتو و در سه وزن اول انجام شد. در روز نخست مسابقات آسیایى ویتنام طبق قرعه کشى انجام شده، تکواندوکاران دختر و پسر در سه وزن مقابل حریفان صف آرایى کردند و در پایان، یک مدال طلا و یک برنز در بخش دختران به دست آمد.

محمد حسینى نیا(وزن اول) در نخستین مرحله مقابل تکواندوکار قزاقستان ۹ بر صفر به برترى رسید، ولی در دور دوم مقابل تکواندوکار تایلندى، شش بر یک، نتیجه را واگذار کرده و از دور رقابت‌ها کنار رفت. ابوالفضل یعقوبى(وزن دوم) نخست تکواندوکارى از ترکمنستان را چهارده بر یک از پیش روی برداشت و در مرحله دوم حریف چینى خود را شکست داد و در دور سوم مقابل حریفى از کره جنوبى نتیجه را واگذار کرده و حذف شد.

رائد تیزکار(وزن سوم) در نخستین مرحله، نماینده کشور مالزى را شش بر دو از پیش روی برداشت و در ادامه تکواندوکار اماراتى را هشت اخطاره کرد و در سومین مرحله نیز مقابل تکواندوکار ویتنامى نتیجه را شانزده بر چهار واگذار کرده و از دور مسابقات کنار رفت.

در بخش بانوان نیز نتایج زیر به دست آمد: فاطمه شعبان نیا(وزن اول) در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد و در مرحله دوم تکواندوکارى از اندونزى را رو برداشت و در دور سوم نیز نماینده ویتنام را مغلوب کرده و راهى فینال شد که در آخرین مرحله نیز موفق شد با شکست تکواندوکار چینى(دو بر صفر)، عنوان قهرمانى را از آن خود کرد.

سپیده سفرى(وزن دوم) در دور نخست تکواندوکارى از مالزى را شکست داد، ولى در مرحله دوم، نتیجه را مقابل تایلند واگذار کرده و حذف شد. رکسانا کوزلى زاده(وزن سوم) نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد و در مرحله دوم با نماینده ویتنام مبارزه کرده و هفده بر صفر پیروز شیاپچانگ را ترک کرد و در دور سوم نیز مقابل تکواندوکارى از کره جنوبى، نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رضایت داد.