ملت ایران: ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی باشگاه چلسی تجربه مربیگری در ۴ لیگ بزرگ اروپا را در کارنامه مربیگری اش می بیند. پس وقتی که او درمورد سخت ترین لیگ برای فتح جامهای قهرمانی صحبت می کند، می توان راحت به حرف او اعتماد کرد.

این سرمربی ۵۰ساله نه تنها در ۴ لیگ برتر اروپا مربیگری کرده؛ بلکه در هر ۴لیگ قهرمانی را نیز تجربه نموده. فتح جام قهرمانی با پورتو در لیگ پرتغال، قهرمانی با چلسی درانگلیس، موفقیت با اینتر درایتالیا و چشیدن طعم قهرمانی با رئال مادرید در اسپانیا مورینیو را مبدل به یکی از باتجربه ترین سرمربیان دنیا نموده.

حالا آقای خاص که برای دومین دوره مربیگری به چلسی بازگشته، بعد از برد ۰-۲ تیمش مقابل اینتر درجام گینس کاپ به خبرنگاران گفت: «فکر می کنم که لیگ برتر سخت ترین لیگ است. چون تیم های زیادی دراین تورنمنت هستند که می توانند به قهرمانی برسند.»

سرمربی پرتغالی با شمردن تیم هایی که می توانند به قهرمانی رقابت های داخلی در لیگ های مختلف برسند گفت: «دراسپانیا فقط ۲ تیم شانس قهرمانی دارند؛ درپرتغال هم همین طور. در فرانسه فقط یک تیم بزرگ داریم. شرایط الان ایتالیا را نمی دانم ولی وقتی من آنجا بودم ۳ تیم برای جام می جنگیدند. درآلمان هم ۲ تیم هستند ولی در انگلیس به نظر من ۵ تیم برای قهرمانی مبارزه می کنند. به همین خاطر لیگ برتر رقابت سختی است.»