ملت ایران: پیروزی شب گذشته سپاهان برابر استقلال سومین پیروزی زردها در خانه آبی پوشان پایتخت بود.
آخرین پیروزی سپاهان در ورزشگاه آزادی برابر استقلال آن هم در چارچوب لیگ برتر به روز دهم فروردین سال ۸۷ بازمی گردد که زردپوشان با هدایت ویه رای برزیلی با تک گل حاج صفی از سد استقلال گذشتند.
اما سپاهانی ها در ۵ فصل اخیر برابر استقلال در ورزشگاه آزادی ناکام بوده اند و ۲ شکست و ۳ تساوی حاصل کار این دو تیم بوده است.
البته سپاهانی ها فصل گذشته برابر استقلال در بازی برگشت لیگ دوازدهم تا آستانه پیروزی هم پیش رفته بودند اما گل به خودی ایران نژاد در دقایق تلف شده بازی پیروزی را از سپاهانی ها گرفت.
اما بازی رفت لیگ سیزدهم بین این دو تیم برای استقلال نحس و برای سپاهان خوش یمن بود زیرا پیروزی سپاهان در آزادی برابر استقلال پس از ۵ سال محقق شد تا تعداد پیروزی های خارج از خانه سپاهان برابر استقلال به عدد ۳ برسد.
البته گفتنی است سپاهانی ها فصل گذشته استقلال را در نیمه نهایی جام حذفی و در ضربات پنالتی در ورزشگاه آزادی شکست دادند که این پیروزی جزو پیروزی های لیگ برتری سپاهان به حساب نمی آید. هرچند اگر دیداری به پنالتی بکشد، تساوی حساب می شود.
همچنین این پیروزی نهمین پیروزی سپاهان برابر استقلال در لیگ برتر بود در حالی که تعداد پیروزی های استقلال برابر سپاهان روی عدد ۸ باقی ماند.