ملت ایران: جباری پس از بازی حرف های زیادی داشت که به خبرنگاران حاضر در ورزشگاه گفت. حرف هایی برای تیتر یک شدن.
پنهان شدن پشت هواداران
همیشه راست گفتم اگر آن زمان سکوت کردم برای این بود که دروغی را بیان نکنم و حرفم باعثایجاد تشنج نشود. اکنون باید حرفم را می زدم تا مردم بفهمند چه کسی در استقلال حضور دارد. آنها خود را پشت هواداران پنهان می کنند تا به اهدافشان برسند.
بیانیه بهانه بود مرا نمی خواستند
از برخورد مسئولان استقلال معلوم بود که دوست دارند جدا شویم. دو هفته صبر کردم می گفتند منظورم این بوده که باشگاه را مسخره کردم اما لفظ من مربوط به وضعیت اداره تیم بود. بعد از ۱۰ سال از مرحله گروهی بالا رفتیم و با شرایط میزبانی و هواداران خوبی که داشتیم می توانستیم بهترین نتیجه را بگیریم. استقلال بهترین هواداران را دارد و با بهره بردن از نامش همیشه بهترین بازیکنان را جذب می کند اما بازیکنان همه بدهکار هستند و پولشان با پاداش پرداخت نمی شود این شرایط اصلاً خوب نیست. دو هفته صبر کردم اما هیچ تماسی با من گرفته نشد در هفته سوم به اردو رفتند. دو سال قبل پس از صحبت با قلعه نویی این اتفاق دلیل ماندنم در این تیم شد. البته می دانستم قلعه نویی در حال تلاش برای بازگشت است اما بازیکنی نبودم که این همه صبر کنم و به من توهین شود.
اگر چکم را چاپ کردم برای این بود که می گفتند ۹۰ درصد پول گرفته اما ۳۵درصد طلب داشتم. آن چک را به این خاطر چاپ کردم.
توهین می شد فوتبال را ترک می کردم
اینکه می گویند مشتم معاون استقلال را روانه بیمارستان کرده درست نیست. این اتفاق نیفتاد بلکه علی امیری به خاطر آن اتفاقات فشارش بالا رفت. این اتفاق بی اخلاقی نبود طلب حق کردم و آنها دروغ می گفتند. وقتی به عزیزترین کس من توهین کردند کارم را بی اخلاقی نمی دانم و افت نیست که بگویم مشت زدم. به هیچ کس اجازه نمی دهم چنین کاری را انجام دهد. شاید اگر امروز به من فحش می دادند، اینقدر برایم ارزش داشت این موضوع که به خاطر آن فوتبالم را تمام کنم و دیگر به فعالیتم ادامه ندهم. با مدیریت سپاهان نیز در این ارتباط صحبت کرده بودم اما این تماشاگران من را در فوتبال نگه داشتند.
فتح اله زاده برود بر می گردم
صد در صد با کمال میل برمی گردم هیچ جا را بهتر از اینجا پیدا نخواهم کرد. استقلال هویت من است، همیشه با استقلال بودم و پوشیدن پیراهن آبی برایم افتخار است. البته اینکه ۹ سال در این تیم بودیم برخی می خواهند سوءاستفاده کنند همیشه اولویتم پیشرفت استقلال بوده است. برخی افراد حرفشان را نمی زنند و می خواهند بی طرف باشند اما بهتر است صحبت کنند بگویند آیا حق با من است یا فتح الله زاده. جایگاه فوتبال ما خیلی بالا است استقلال می تواند جوانان زیادی را بیاورد همه بازیکنان شهرستانی آرزویشان حضور در استقلال است.
استقلال باید حمایت شود
باید از این تیم حمایت کنند و نباید بازیکنان تحت فشار قرار بگیرند. مردم دوست دارند استقلال موفق شود. استقلال پتانسیلش آنقدر بالاست که حتی در شهرستان هم به دلیل حضور هوادارانش میزبان است. می بینید بازیکن در سپاهان هیچ نگرانی ندارد اما در استقلال نه پول قرارداد و نه پاداش می گیرد. با وجود زحمتی که بازیکنان می کشند باید به آنها حق بدهید که انتظار احترام داشته باشند.
خستگی از تنم رفت
برخورد هواداران فوق العاده بود بعد از ۹ سال خستگی ام در رفت. نمی دانم چطور باید از آنها تشکر کنم. یک روز بر می گردم و آن وقت توانم را دو برابر برای این تیم می گذارم.
وقتی حرفی می زنم به آن عمل می کنم اما برخی فقط صحبت می کنند وقتی کمبودی می بینم باید بگویم حق ما بیشتر از این است خوشحالم که راست گفتم و حرف درست را بیان کردم.