ملت ایران: دیروز امیر قلعه نوئی اولین شکست فصل را برابر تیمی متحمل شد که بدجور با آن در کورس رقابت قرار دارد. قلعه نوئی به هیچ وجه اصلا شاگردان خود را مستحق شکست نمی داند و انگشت اتهام او به سمت علیرضا فغانی است که قضاوت پر حرف و حدیثی داشت. امیر در امصاحبه ی مطبوعاتی خود گفت:
شکست در دومین گام؛ فقط داور مقصر بود؟
به طرفداران خودمان تبریک می گویم که در رابطه با جباری برخورد خوبی داشتند. اما درباره بازی باید بگویم قبل از این که روی نیمکت بنشینیم روی یک اشتباه گل خوردیم اما کم کم بر بازی حاکم شدیم اما در موقعیت ها استفاده نکردیم. در نیمه دوم هم تغییراتی داشتیم و حاکم بر بازی بودیم.
پنالتی؛ کرانچار آن را پنالتی می داند، شما چطور؟
در صحنه پنالتی من از زمین دور بودم و نمی دانم چه شد اما مدافع ما گفت که توپ به پشتش خورده است. طبق آماری که من داشتم ۱۱ موقعیت خراب کردیم که برای ما ایجاد موقعیت هم یک امیدواری است. به بازیکنان تبریک می گویم. عدالت فوتبال رعایت نشد. حداقل باید ۴ بر ۲ می بردیم اما به سپاهان هم تبریک می گویم. آنها هم خوب گلشان را حفظ کردند و هم ما بدشانس بودیم.
عملکرد آبی پوشان؛ چطور ارزیابی می کنید؟
این بازی من را خیلی امیدوار کرد. البته طبیعی است که ما دیر شروع کردیم و هنوز به طور کامل آماده نیستیم. روی نیمکت فقط شش نفر را داشتیم. بازی اولمان اصلا خوب نبودیم اما در ۲۵ دقیقه پایانی عملکرد خوبی داشتیم. ما به ناعدالتی باختیم. قبول ندارم که دفاعی بازی کردیم. خلق کردن ۱۱ موقعیت روی دروازه سپاهان کار آسانی نیست.
علیرضا فغانی؛ داوری این داور را چگونه قضاوت می کنید؟
روز خوب فغانی نبود. ۲ پنالتی برای ما نگرفت و پنالتی سپاهان هم اصلا درست نبود. امیدوارم که من اشتباه کرده باشم؛ چرا که فغانی ازداوران خوب مملکت ماست اما به عهده کارشناسان و دپارتمان داوری می گویم. عسگری آدمی است که حقیقت را می گوید.
جنگ هافبک ها؛ ملی پوشان آبی خوب نبودند، قبول دارید؟
من قبول دارم که هافبک های ما آماده نبودند اما خوب بازی کردند. البته طبیعی است که نکونام و آندو هنوز آماده نباشند اما همین که با این شرایط به ما کمک کردند باید از آنها تشکر کنم. قبول دارم که در خط هافبک انتظارهایمان برآورده نشد.
فقدان بازی سازی چون جباری؛ دلیل شکست استقلال نبود؟
من قبول دارم که بازیگردان نداریم اما من از شما یک سوال دارم؟ پرکارترین بازیکن آنها که بود؟ خبرنگار پاسخ داد: رحمان احمدی. قلعه نویی در ادامه افزود: کم کارترین بازیکن ما که بود؟ مهدی رحمتی. آنها اصلا موقعیتی نداشتند. فقط یک کاشته بود که امید ابراهیمی زد. پنالتی را هم که خدا کند من اشتباه کرده باشم. گل دوم آنها بدون شک روی فرهاد مجیدی خطای پنالتی شد اما همان توپ برگشت و برای سپاهان پنالتی شد. به هر حال این اشتباهات روی کار یک تیم تاثیر می گذارد. در مجموع اگر ما می خواهیم از قهرمانی مان دفاع کنیم و در آسیا خوب باشیم باید خیلی بهتر کار کنیم اما در این بازی با همه اشتباهات داوران، موقعیت های زیادی از دست دادیم و حقمان باخت نبود. هرچند که ما باید از این موقعیت ها بهتر استفاده می کردیم.