ملت ایران: علی دایی با تسلیت شهادت مولی‌الموحدین و خانواده‌های داغدار سه کوهنورد ایرانی، درباره بازی با ذوب‌آهن اظهار کرد: مطمئنا دیدار با ذوب‌آهن سخت خواهد بود، چرا که همیشه در اصفهان و مقابل ذوب‌آهن بازی‌های دشواری داشته‌ایم. تیم ما توجهی به نتیجه هفته گذشته ذوب‌آهن ندارد زیرا ذوب آهن در آن بازی مستحق شکست نبود. ذوب‌آهن فقط در ۲۰ دقیقه پایانی توپ و میدان را واگذار کرد و شکست خورد. همچنین پرسپولیس بعد از بازی اول برابر تراکتورسازی تمرین‌های خوبی را پشت سر گذاشت. فردا به دنبال سه امتیاز بازی هستیم.

دایی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید پرسپولیس چه زمانی به مرز آمادگی مطلوب می‌رسد، گفت: پرسپولیس هم‌ اکنون نیز مطلوب است؛ چرا که هفته‌ اول برابر تراکتورسازی بد کار نکرد و اکثر اوقات توپ در اختیار ما بود اما باید بهتر باشیم و در مجموع معتقدم در هفته‌ پنجم یا ششم به مرز آمادگی مطلوب و هماهنگی لازم برسیم.

سرمربی پرسپولیس درباره اظهارنظرهای اخیر کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی گفت: هرکس دیدگاه خودش را دارد و هر شخصی بستگی به جایگاهش باید پاسخگوی صحبت‌های خود باشد و من نمی‌توانم پاسخگوی اظهارنظرهای کی‌روش باشم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا که پرسید با توجه به برگزاری جام‌جهانی در سال آینده انگیزه‌ بازیکنان پرسپولیس برای حضور در لیست نهایی کی‌روش چقدر در لیگ جاری افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: مطمئنا هر بازیکنی دوست دارد در جام‌جهانی حاضر باشد و تمرینات خوب انگیزه‌ بازیکنان را بالا می‌برد. اگر سرمربی تیم ملی از روی لیگ بازیکنان را نگاه کند و به لیگ نگاه داشته باشد، تمامی بازیکنان پرسپولیس این انگیزه را خواهند داشت که با عملکرد مناسب بتوانند نظر سرمربی تیم ملی را جهت حضور در لیست نهایی جلب کنند.

نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن و پرسپولیس با تاخیری حدودا ۲۰ دقیقه‌ای آغاز شد و این تاخیر همزمانی نشست را با افطار رقم زد.

در این ارتباط یکی از خبرنگاران پرسید آیا برگزاری نشست‌های خبری قبل از بازی در هر زمانی مناسب است، دایی گفت: معتقدم کنفرانس‌های مطبوعاتی که در زمان نامناسبی برگزار می‌شوند، انعکاس خبری خوبی ندارند و فقط بعضی از سایت‌ها می‌توانند این اخبار را انعکاس دهند. همچنین سرمربی و بازیکنان تیم باید در جلسه‌ آخر تمرین هر تیم حضور داشته باشند و نمی‌توانند زودتر از تیم راهی شهر دیگر و محل برگزاری مسابقه شوند. به همین دلیل هم مجبور شدیم با تیم به اصفهان بیاییم و این منجر شد که بدون این‌ که در هتل استراحت داشته باشیم، به محل کنفرانس مطبوعاتی بیایم. حضورم در جلسه‌ کنفرانس مطبوعاتی به احترام سازمان لیگ و خبرنگاران بوده است و در مجموع موافق برگزاری کنفرانس‌های مطبوعاتی در زمان‌های نامناسب نیستم.