دیدیه دروگبا برای چهارمین بار در فینال جام حذفی گل زد و رکوردی نو در این زمینه از خود به جا گذاشت تا چلسی بتواند دو بر یک لیورپول را شکست دهد.

رامیرس در دقیقه ۱۱ اولین گل بازی را زد. جی اسپیرینگ توپ را در میانه میدان از دست داد و خوان ماتا توپ را گرفت و آن را به رامیرس در سمت راست سپرد. او خوسه انریکه را به آسانی از پیش رو برداشت و سپس دروازه په‌په رینا را گشود که زودتر از هنگام شیرجه زده بود.

چلسی در دقیقه ۵۲ به گل دوم رسید. لمپارد با پاسی عالی توپ را به دیدیه دروگبا در گوشه محوطه جریمه سپرد. او توپ را گرفت و از میان پاهای مارتین اشکرتل چهارمین گل خود در فینال‌های جام حذفی را به ثمر رساند.

چلسی قهرمان جام حذفی انگلیس شد

کنی دالگلیش جی اسپرینگ را تعویض کرد و اندی کارول را به جای او آورد. کارول در همان دقیقه ۶۴ یک گل زد. او روی پاس انریکه در حالی که به نظر می‌رسید فرصت را از دست داده جان تری را پشت سر گذاشت و با پای چپ لیورپول را به بازی برگرداند.

لیورپول به حملات گسترده دست زد و چند فرصت خوب را از دست داد.

لیورپولی‌ها در دقیقه ۸۲ تصور کردند گل مساوی را زده‌اند. کارول ۳۵ میلیون پوندی با ضربه سری دیدنی توپ را به تیر دروازه زد و به نظر می‌رسید که توپ درون دروازه غلتیده. بازیکنان لیورپول جشن گرفتند اما کمک‌داور اعلام کرد که توپ کاملا از خط رد نشده؛ در واقع پتر چک بسیار سریع واکنش نشان داد و در حالی که تنها چند میلی‌متر مانده بود که توپ کاملا از خط رد شود مانع گل شدن آن شد.

لیورپولی‌ها به حمله ادامه دادند و حتی اشکرتل مجبور شد جای خالی په‌په رینا را پر کند، اما در نهایت چلسی بازی را برد و قهرمان شد. این اولین قهرمانی دی‌متئو با چلسی بود. لیورپول هم به همان جام لیگ بسنده کرد.

منبع: گل