ملت ایران: علی دایی در نشست مطبوعاتی قبل از بازی با تراکتورسازی ضمن آروزی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان ایران اظهار داشت: در اولین گام فردا بازی بسیار حساس و سختی را در پیش داریم، این بازی برای هر دو تیم بسیار مهم و تاثیرگذار است اما ما انشاالله به خواست خدا به دنبال این هستیم تا یک بازی خوب را به نمایش بگذاریم.

وی افزود: خیلی خوب تمرین کردیم و کارهای تاکتیکی را به خوبی انجام دادیم، البته تراکتور با توجه به شرایط بازیکنان و مربی بزرگی که دارد کار را برای ما سخت می کند، اما انشاالله با تمام توان لیگ را با قدرت استارت می زنیم.

دایی در پاسخ به سوالی که آیا به بازیکنان مد نظر خود رسیده اید یا خیر گفت: تقریبا اکثر بازیکنان مد نظر را به غیر از دو یا سه بازیکنان جذب کرده ایم اما برخی بازیکنان به عناوین مختلفی نیامدند، درکل تیم خوبی هستیم و بچه ها با همتشان من را به آینده امیدوار می کنند.

وی افزود: من از هواداران خواهش می کنم ما را ۹۰ دقیقه حمایت کنند و پشت سر ما باشند تا بقیه مباحثپوشیده شود، این موضوع باعثمی شود کم و کاستی های ما به حداقل برسد و به نقطه قوت تبدیل شود.

سرمربی قرمزپوشان در پاسخ به سوال دیگری که چند درصد به تاکتیک های مورد نظرتان رسیدید، یاد آور شد: در کارهای بدنی به هیچ عنوان مشکلی نداریم اما متاسفانه برخی بچه ها از روز اول در اختیار ما نبودند و برای کمک به تیم ملی و برخی مسائل غائب بودند به همین دلیل دیرتر به ما اضافه شدند، این بازیکنان با برنامه ای که داریم تا هفته سوم و چهارم آماده خواهند شد.

دایی در پاسخ به سوالی که آیا دوست داشتی هفته اول به تراکتورسازی برخورد نکنید، گفت: فرقی ندارد اما دوست داشتیم بازی راحت تری داشته باشیم، در کل فرقی ندارد و اماده هستیم به سه امتیاز بازی در مقابل هوادارانمان در ورزشگاه آزادی برسیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت خلعتبری نیز یاد آور شد: باید در مورد ایشان از باشگاه سوال کنید، متاسفانه محمد رضا با باشگاه عجمان قرارداد امضا کرده و ما اگر بخواهیم در خدمت ایشان باشیم باید رضایتنامه بگیرند، من فوتبال خلعتبری را دوست دارم اما باید مشکلش با عجمان حل شود.

سرمربی پرسپولیس درباره رویارویی با کریمی و انصاری فر نیز یاد آور شد، هر دو این عزیز از بزرگان فوتبال ما هستند، مخصوصا کریمی که برای تیم ملی و پرسپولیس زحمات زیادی کشیده اما فوتبال حرفه ای همین است، یک روز کنار یک تیم هستیم و یک روز مقابل یک تیم. من برای هر دو عزیز که قطعا می آیند با تمام توانشان بازی کنند آرزوی موفقیت می کنم، من همه چیز را به جنبه ورزش و فوتبال نگاه می کنم و برای دو عزیز آرزوی موفقیت دارم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال دیگری که قبول دارید باید به بازیکنان جوان بیشتر فرصت دارد گفت: تیم ما نیاز به زمان دارد، چون ۱۳ خروجی داشتیم و بازیکنان جوان آوردیم، من از این تیم شناخت دارم و انها هم باید شناخت را پیدا کنند.

انشاالله خیلی زود با بچه های جوان هماهنگ می شویم و مشخص خاصی وجود ندارد.

دایی درباره کاپیتان تیم خود نیز گفت: امروز کاپیتان پرسپولیس مشخص می شود، یک مسئله مهم و مشخص است، نظر بچه ها برای من بسیار مهم است. خود من کاپیتان اول و دومم را مشخص کردم و پیش خودم محفوظ است، با بچه ها در این باره صحبت می کنم و هر کس را که قبول داشته باشند، در تصمیم تاثیر گذار است. من به دنبال کاپیتانی هستم که به دنبال منافع گروه باشد تا خودش و به پرسپولیس کمک کند.

علی دایی در مورد اینکه در تیم ارتش ها شاگرد مجید جلالی بوده است، گفت: نه تنها در تیم ارتش ها بلکه در صبا نیز شاگرد جلالی بودم او بزرگ من است و همیشه خودم را شاگر او می دانم. یک زمان کنار هم بازی می کردیم و فردا روبروی هم قرار می گیریم به هر حال جلالی مربی فهیم و با دانشی است که فردا می توانم چیزهای زیادی از او یاد بگیرم.

وی در مورد لیست ۱۸ نفره تیمش و مصدومان پرسپولیس عنوان کرد: لیست را نمی توانم اعلام کنم اما تنها مصدوممان مهرداد پولادی است.

دایی در مورد اینکه از بین کریم باقری، محمد پنجعلی و سعید شیرینی چه کسی سرپرست است، تصریح کرد: کریم باقری عضو کادر فنی است و در آن سمت به ما کمک می کند، مسئله سرپرستی مربوط به باشگاه است و آنها در این زمینه تصمیم می گیرند تا الآن که بنده خدمت شما هستم سعید شیرینی سرپرست است. جایگاه محمد پنجعلی خیلی بالاتر از آن است که بخواهد این کارها را انجام دهد. او به عنوان مدیر تیم کار می کند و بحثانتخاب سرپرست، مدیر تیم بر عهده باشگاه است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه آیا فردا از زوج بنگر و حسینی استفاده می کند که در فصل گذشته عملکرد خوبی نداشته اند گفت: با فصل گذشته کاری نداریم و به تمریناتمان نگاه می کنیم. خوشبختانه تمام بازیکنان ما در تمرینات عالی کار کردند و باید سالهای قبل را به فراموشی بسپاریم. همین زوج در مسابقات آسیایی تا مرحله فینال پیش رفتند و در دیدارهای جام باشگاه های جهان شرکت کردند. ما نسبت به آینده نگاه می کنیم و سعی می کنیم از تمامی نیروهایمان به نحو احسن بهره ببریم.