ملت ایران: علی دائی، سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت که پس از چند فصل دوری از این تیم و حضور در تیم راه‌آهن بار دیگر به این تیم بازگشته است تا با اندیشه‌های جته‌طلبانه‌ی خود این تیم را به اوج برساند و دومین قهرمانی خود در لیگ برتر که مصادف با سومین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر است را جشن بگیرد، با حضور در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با تراکتورسازی از شرایط شاگردان نه‌چندان پر اسم و آوازه‌اش برای این دیدار گفت و از شرایط این بازی که بدون تردید به علت وجود تراکتوری‌های سابق در ترکیب پرسپولیس و البته پرسپولیسی‌های سابق در ترکیب تراکتورسازی بدجور داغ خواهد بود. دائی در این رابطه می‌گوید:

دوئل سرخ‌های تبریز و تهران در آزادی؛ حریف قدرت‌مند است؟

در اولین گام فردا بازی بسیار حساس و سختی را در پیش داریم، این بازی برای هر دو تیم بسیار مهم و تاثیرگذار است اما ما انشاالله به خواست خدا به دنبال این هستیم تا یک بازی خوب را به نمایش بگذاریم.

پرسپولیس؛ آماده‌ی این کارزار شده است؟

خیلی خوب تمرین کردیم و کارهای تاکتیکی را به خوبی انجام دادیم، البته تراکتور با توجه به شرایط بازیکنان و مربی بزرگی که دارد کار را برای ما سخت می‌کند، اما انشاالله با تمام توان لیگ را با قدرت استارت می‌زنیم.

بازار نقل و انتقالات؛ خریدهای شما باب میل بود؟

تقریبا اکثر بازیکنان مد نظر را به غیر از دو یا سه بازیکنان جذب کرده‌ایم اما برخی بازیکنان به عناوین مختلفی نیامدند، درکل تیم خوبی هستیم و بچه‌ها با همتشان من را به آینده امیدوار می‌کنند.

هواداران بی‌بهانه؛ انتظار صاحب شعارهای اعتراض‌آمیزشان چیست؟

من از هواداران خواهش می‌کنم ما را ۹۰ دقیقه حمایت کنند و پشت سر ما باشند تا بقیه مباحثپوشیده شود، این موضوع باعثمی‌شود کم و کاستی‌های ما به حداقل برسد و به نقطه قوت تبدیل شود.

علی دائی سرمربی پرسپولیس؛ به تاکتیک‌های مد نظرش رسیده است؟

در کارهای بدنی به هیچ عنوان مشکلی نداریم اما متاسفانه برخی بچه‌ها از روز اول در اختیار ما نبودند و برای کمک به تیم ملی و برخی مسائل غائب بودند به همین دلیل دیرتر به ما اضافه شدند، این بازیکنان با برنامه‌ای که داریم تا هفته سوم و چهارم آماده خواهند شد.

هفته‌ی اول بی‌ تراکتور؛ بهتر نبود؟

فرقی ندارد اما دوست داشتیم بازی راحت‌تری داشته باشیم، در کل فرقی ندارد و اماده هستیم به سه امتیاز بازی در مقابل هوادارانمان در ورزشگاه آزادی برسیم.

انتقال محمدرضا خلعتبری؛ داستان به کجا رسید؟

باید در مورد ایشان از باشگاه سوال کنید، متاسفانه محمد رضا با باشگاه عجمان قرارداد امضا کرده و ما اگر بخواهیم در خدمت ایشان باشیم باید رضایتنامه بگیرند، من فوتبال خلعتبری را دوست دارم اما باید مشکلش با عجمان حل شود.

علی کریمی و کریم انصاریفرد؛ رویاروئی با این دو ستاره چطور خواهد بود؟

هر دو این عزیز از بزرگان فوتبال ما هستند، مخصوصا کریمی که برای تیم ملی و پرسپولیس زحمات زیادی کشیده اما فوتبال حرفه‌ای همین است، یک روز کنار یک تیم هستیم و یک روز مقابل یک تیم. من برای هر دو عزیز که قطعا می‌آیند با تمام توانشان بازی کنند آرزوی موفقیت می‌کنم، من همه چیز را به جنبه ورزش و فوتبال نگاه می‌کنم و برای دو عزیز آرزوی موفقیت دارم.

جوان‌ها باید باشند؛ نظر شما چیست؟

تیم ما نیاز به زمان دارد، چون ۱۳ خروجی داشتیم و بازیکنان جوان آوردیم، من از این تیم شناخت دارم و انها هم باید شناخت را پیدا کنند.

انشاالله خیلی زود با بچه‌های جوان هماهنگ می‌شویم و مشخص خاصی وجود ندارد.

کاپیتان پرسپولیس؛ نامش را فاش می‌کنید؟

امروز کاپیتان پرسپولیس مشخص می‌شود، یک مسئله مهم و مشخص است، نظر بچه‌ها برای من بسیار مهم است. خود من کاپیتان اول و دومم را مشخص کردم و پیش خودم محفوظ است، با بچه‌ها در این باره صحبت می‌کنم و هر کس را که قبول داشته باشند، در تصمیم تاثیر گذار است. من به دنبال کاپیتانی هستم که به دنبال منافع گروه باشد تا خودش و به پرسپولیس کمک کند.

جلالی؛ در تیم ارتش‌ها شاگرد او بودید نه؟

نه تنها در تیم ارتش‌ها بلکه در صبا نیز شاگرد جلالی بودم او بزرگ من است و همیشه خودم را شاگر او می‌دانم. یک زمان کنار هم بازی می‌کردیم و فردا روبروی هم قرار می‌گیریم به هر حال جلالی مربی فهیم و با دانشی است که فردا می‌توانم چیزهای زیادی از او یاد بگیرم.

و اما لیست ۱۸ نفره‌ی پرسپولیس؟

لیست را نمی‌توانم اعلام کنم اما تنها مصدوممان مهرداد پولادی است.

سرپرشت پرسپولیس؛ کریم باقری، محمد پنجعلی یا سعید شیرینی؟

کریم باقری عضو کادر فنی است و در آن سمت‌ به ما کمک می‌کند، مسئله سرپرستی مربوط به باشگاه است و آنها در این زمینه تصمیم می‌گیرند تا الآن که بنده خدمت شما هستم سعید شیرینی سرپرست است. جایگاه محمد پنجعلی خیلی بالاتر از آن است که بخواهد این کارها را انجام دهد. او به عنوان مدیر تیم کار می‌کند و بحثانتخاب سرپرست، مدیر تیم بر عهده باشگاه است.

بنگر و حسینی؛ از این زوج استفاده خواهید کرد؟

با فصل گذشته کاری نداریم و به تمریناتمان نگاه می‌کنیم. خوشبختانه تمام بازیکنان ما در تمرینات عالی کار کردند و باید سالهای قبل را به فراموشی بسپاریم. همین زوج در مسابقات آسیایی تا مرحله فینال پیش رفتند و در دیدارهای جام باشگاه‌های جهان شرکت کردند. ما نسبت به آینده نگاه می‌کنیم و سعی می‌کنیم از تمامی نیروهایمان به نحو احسن بهره ببریم.