ملت ایران: علی کفاشیان درباره آخرین وضعیت تیم ملی بزرگسالان و اردوی این تیم در پرتغال گفت: مقدمات حضور تیم ملی در پرتغال فراهم شده اما پس از جلسه ای که امروز با کی روش خواهیم داشت، درباره همه مسائل تیم ملی و زمانبندی اردو های جام جهانی و بازیهای دوستانه بحثو بررسی خواهیم کرد.

کفاشیان که با سایت فدراسیون مصاحبه کرده درباره وضعیت تیم های ملی پایه، فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: تیم های ملی فوتسال آقایان و بانوان خوشبختانه وضعیت خوبی دارند و مدال های رنگارنگی که از بازیهای آسیایی آرودند که نشان می دهد عملکرد فدراسیون در حوزه فوتسال قابل قبول بوده، تیم ملی فوتبال ساحلی هم وضعیت خوبی دارد و در تورنمنت بلاروس قهرمان شد تا برای حضور درجام جهانی آماده شود.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: تیم ملی زیر ۱۷ سال که به جام جهانی امارات راه پیدا کرده، اردوهایش را در ایران برگزار می کند. برای این تیم اردویی در آلمان در نظر گرفته بودیم که فعلا میسر نشده اما به دنبال این هستیم که این تیم در ازبکستان و بلاروس اردو ها و بازیهای دوستانه ای داشته باشد. تیم ملی زیر ۱۶ سال هم برای حضور در رقابت های مقدماتی آسیا در پاکستان در حال آماده سازی است اما باتوجه به عدم شرایط کافی در برگزاری میزبانی توسط فدراسیون پاکستان به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد دادیم میزبانی بازیها را به ایران بیاورد و آنها هم در حال بحثو بررسی هستند و منتظر پاسخشان هستیم.

کفاشیان درباره نقش فدراسیون فوتبال در عدم انتقال نکونام به امارات گفت: امروز در رسانه ها عنوان شده بود که فدراسیون فوتبال پول نکونام را داده تا وی به امارات نرود. این موضوع اصلا صحت ندارد. نقش فدراسیون این بود که مانع از حضور بازیکنان ایرانی در امارات شود. ما شرایط را برررسی کردیم و پس از آنکه متوجه شدیم امارات قصد دارد تا نام جعلی " خلیج ع ر ب ی " را روی لیگش بگذارد، فدراسیون تصمیم گرفت تلاش کند تا بازیکنان به امارات نرود. این موضوع از دو جهت برایمان مهم بود. یکی اینکه باشگاه های اماراتی ملی پوشان ایران را می خواستند و ما هم می خواستیم قبل از جام جهانی بازیکنان در تیم های ایرانی بازی کنند و تا جایی امکان دارد، حتی اگر ضرر مالی کردند به خاطر منافع ملی در ایران بمانند. دوم اینکه استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در جمع ۸ تیم قرار دارد و به نوعی برای ما نماینده ایران محسوب می شود. حضور نکونام به این باشگاه کمک می کند تا در لیگ قهرمانان موفق باشد. فدراسیون عقیده دارد قهرمانی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا به اندازه رفتن تیم ملی به جام جهانی ارزشمند است. در نهایت با توجه به اینکه نکونام با باشگاه استقلال مشکلات مالی داشت اما بنده به عنوان رئیس فدراسیون و حکم برای حل اختلافات وارد شدم و خوشبختانه توانستیم اختلاف را رفع کنیم تا نکونام در استقلال بماند.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: نامه ای به وزیر ورزش نوشته ایم تا درباره ماجرای خلعتبری و باشگاه عجمان هم مساعدتی بشود و پس از بررسی شرایط قرارداد وی با این باشگاه اماراتی در صورتی که غرامتی متوجه خلعتبری شود، برای جلوگیری از حضور این بازیکن در امارات اقدامات لازم صورت گیرد.