ملت ایران: در شب نخست سفر آبی ها به مالزی، ژوزه مورینیو بهمراه مایکل اسین در کنفرانس خبری شرکت کرد.
چلسی که عصر امروز تایلند را به مقصد مالزی ترک کرده بود، در ساعت ۲۰ میزبانی کنفرانس خبری ژوزه مورنیو و مایکل اسین بهمراه سرمربی تیم ملی مالزی و برگزار کنندگان تور پنج روزه چلسی به مالزی بود.
در ابتدای کنفرانس، استیو اتکینز سرپرست رسانه باشگاه به خبرنگاران حاضر خواست تا سوالی در مورد وین رونی از خوزه پرسیده نشود، اما در این میان خبرنگاری از اسکای اسپورز دو مرتبه و با شیوه های مختلف خواست مورینیو را وادار به پاسخ کند که ژوزه در برابر سوالات مربوط به رونی، سکوت می کرد.
مورینیو به سوال خبرنگاری که از دلیلش برای انتخاب چلسی سوال کرد، گفت: " من به ایتالیا و اسپانیا رفته ام و در سطح اول فوتبال آنها بودم، اما همیشه منتظر فرصتی بودم که به چلسی برگردم و نیازی به دلیل ندارم که چرا چلسی را انتخاب کردم، هرچند پیشنهادهای از باشگاه های دیگر داشتم، اما چلسی را انتخاب کردم تا در کنار هواداران به آنچه شایسته هستیم برسیم. "
در ادامه کنفرانس اسین مورینیو را پدر نامید و مورینیو نیز بازیکنش را پسرش خطاب کرد.
مورینیو در خصوص نقل و انتقالات تیمش نیز گفت: " ما با ۲ بازیکن جدید قرارداد بسته ایم و بازیکنانی که قرضی در تیم دیگری بودند بازگشته اند، درواقع ما هفت بازیکن جدید داریم که این بدین معنی است که ما در نقل و انتقالات فوق العاده بوده ایم. "
مورینیو همچنین در پاسخ به سوالی که از احتمال جدایی ماتا و لوئیز از چلسی شد سریعا و با لحن تندی گفت: " هیچ شانسی برای جدایی آنها وجود ندارد، هیچ شانسی. "
در آخرین سوال، یکی از خبرنگاران از مورینیو درباره تبلیغ جدید آدیداس و چلسی(که در آن بازیکنان با رنگ آبی رنگ می شوند) سوال کرد که آیا اگر آدیداس و چلسی بخواهند حاضری در داخل رنگ آبی بروی، گفت: " من خوش شانسم که کمی دیر آمدم. برای آدیداس کار های زیادی می کنم، اما هر کاری نمی کنم. اما برای چلسی اینطور نیست و برای چلسی حاضرم هر کاری بکنم. "