ملت ایران: در شرایطی که به نظر می رسید دیگر پنجره ی نقل و انتقالات به پایان رسیده است و تیم های مدعی دیگر ستاره ای را به ترکیب تیم خود نخواهند افزود، البته به جز استقلال تهران که در به در به دنبال جذب هافبک های ارزشمندی همچون نکونام و تیموریان بود، سه تیم مدعی پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی در لحظات آخر ستاره های ارزشمندی را کسب کردند که بدون تردید در سرنوشت آن ها در فصل پیش رو نقش بسیار مهمی را ایفا خواهند کرد.
رونمائی از پسر فراری پرسپولیس در تبریز!
از تراکتورسازی شروع خواهیم کرد، تیمی که گویا به حضور ستاره های ارزشمندی همچون علی کریمی حالا لقب کهکشانی ها را از آن خود کرده است. سرخ پوشان تبریزی در آخرین لحظات پنجره ی نقل و انتقالات به صید شاه ماهی از خانه رانده شده و آواره که در رویای پیوستن به دریا راه خانه ی خود را گم کرد و دیگر هیچ گاه مورد قبول اهل خانه قرار نگرفت، پرداختند. جذب کریم انصاریفرد بمب ناخواسته ای بود که مسئولان تراکتور موفق به ترکاندن آن شدند. کریم نیز از بدو ورود به تبریز کار را با گلزنی آغاز کرده است و این نشان از انگیزه های بالای این بازیکن برای برگشتن به نقطه ی اوج دارد تا بار دیگر نشان دهد او همچنان " کریم انصاریفرد " است، همان آقای گل لیگ یازدهم!
با هزار میانجی گری و یک عذرخواهی ماندگارش کردند!
استقلال تهران روز گذشته دو آس بزرگ و البته آشنا و محتمل را برای پایان دادن به انتظار هواداران رو کرد و جواد نکونام و آندرانیک تیموریان را به عنوان دو هافبک ملی پوش و ارزشمند به جمع شاگردان قلعه نوئی اضافه کردند تا کمربند خط میانی آبی پوشان پایتخت حالی جانی دوباره پیدا کند و کم تر جای خالی هافبک طراح و خلاق خود یعنی مجتبی جباری که راهی سپاهان شده است را احساس کند. نکو که با حمایت وزارت ورزش و جوانان و البته عذرخواهی از بابت مسائل گذشته، در استقلال ماندنی شده است، مهره ی تاثیرگذاری است که قلعه نوئی و آبی پوشان ارزش او را در مسیر کسب ستاره ی سوم در آسیا بیش از پیش درک خواهند کرد.
امضای آندو بمب حاجی را دو زمانه کرد!
آندرانیک تیموریان نیز که نیاز به هیچ گونه تعریف تمجیدی ندارد و بازی های زیرپوستی و پنهان او در تیم ملی، امیر و استقلال را مجاب کرده است که به هر دری بزنند تا او را جذب کنند، حتی حداقل برای دو هفته! آندو در صورت پذیرفته شدن مبلغ قراردادش از سوی باشگاه قطری خواستار او بار دیگر راهی لیگ ستارگان خواهد شد و قراردادش خود به خود با استقلال فسخ خواهد بود، اتفاقی که شاید شوک آن کمتر از شوک جدائی جباری نخواهد بود!
خسته از سکونشینی، مردد از نیمکت نشینی؛ حقیقی و دائی به هم رسیدند!
علیرضا حقیقی آخرین ستاره ای است که در دقیقه ی ۹۰ پنجره ی نقل و انتقالات راهی یکی تیم های مدعی شده است. حقیقی که دو فصل ناموفق را در لیگ روسیه و از روی سکوها تجربه کرد و بدون حتی یک بازی رسمی برای رابین کازان روسیه در فاصله ی یک سال مانده به آغاز جام جهانی تصمیم گرفت تا بازی کند و در چشم باشد، به تیم سابق خود یعنی پرسپولیس پیوست تا زیر نظر علی دائی سنگر خود در تیم ملی را حفظ کند و یکی از مسافران ریودوژانیرو باشد. البته کار حقیقی برای رقابت با نیلسون و البته رضا محمد و امیر عابدزاده بسیار سخت و دشوار است و تنها شانس حقیقی، اعتقاد راسخ دائی به جوانگرائی است که این امر می تواند در صورت آماده بودن حقیقی او را به ترکیب اصلی پرسپولیس گره بزند! به هر ترتیب حقیقی هم مسئولیت و هم انتخاب دائی را سخت و سنگین خواهد کرد که شاید تبعات سختی را هم در سرنوشت و هم روی سکوها برای دائی در پی داشته باشد. هرچه باشد نیلسون محبوبیت ویژه ای نزد هواداران دارد.