ملت ایران: حمیدرضا علی عسگری که با سلیقه یحیی گل محمد ی از پرسپولیس جدا شد و به تیم دایی پیوست حالا با این مربی دوباره به تیم محبوبش برگشته و در پاسخ به این سوال که آیا تیمش با کمبود مهره های نامدار و ستاره ها مواجه است می گوید: «قبول ندارم، هر چند بستگی دارد که تعریف ما از مهره چه باشد. اگر منظور اسم های سرشناس است که فکر نمی کنم اسم، فوتبال بازی کند. من فکر می کنم پرسپولیس بازیکنان خوبی جذب کرده که برای اجرای برنامه های سرمربی، مهره های خوبی هستند. این مربی است که تصمیم می گیرد چگونه بازیکنی می خواهد. علی دایی، هم تجربه مربیگری لازم را دارد و هم محیط پرسپولیس و نیازهای آن را می شناسد. البته تیمی مثل پرسپولیس آدم های خاص خودش را می خواهد. بازیکنان جدید که می آیند باید خیلی مراقب باشند تا از مسیر خارج نشوند. در کل فکر می کنم پرسپولیس به یک گلچین منطقی از بازیکنان با سابقه تر و دارای تجربه و بازیکنان جوان دارای انگیزه تبدیل شده است. با این شرایط و با توجه به حضور یک مربی مثل دایی، گرفتن یک جام صد در صد است، هر چند من امیدوارم که بتوانیم دو جام بگیریم.»

مدافع - هافبک پرسپولیس درباره موانعی که بر سر راه قهرمانی پرسپولیس قرار خواهد داشت، می گوید: «پرسپولیس الان یک ترکیب ایده آل دارد و یک تیم خوب جمع شده. یک سرمربی کامل هم بالای سر تیم قرار گرفته و آقای رویانیان حالا تجربه کار در فوتبال و پرسپولیس را به مزیت های دیگر خود اضافه کرده است تا تصمیم ها از پختگی لازم برخوردار باشند. با این حساب به نظر می رسد، همه چیز جمع و جور باشد و با این ترکیب می توانیم به موفقیت برسیم. سردار در این یک سال و نیم آنقدر بالا و پائین فوتبال را دیده که بدون اغراق باید گفت یک مدیر فوتبالی تمام عیار شده است. علی آقا هم فرصت و امکانات را برای اجرای برنامه ها به دست آورد. حاشیه های دیگری که ممکن است به وجود آید همیشه هستند ولی نمی توانند سد راه یک مجموعه منسجم شوند.»

علی عسگری درباره شرایط وانگیزه هایش می گوید: «سالی که به پرسپولیس آمدم ۱۷ سال داشتم. کمتر بازی کردم. بعد که کم کم جا افتادم یک مصدومیت سخت مرا متوقف کرد ولی حالا بازیکنی هستم که در عین جوانی تجربه های خوبی کسب کرده ام، انگیزه زیادی دارم و خدا را شکر توانستم خودم را خوب آماده کنم. امیدوارم امسال به لطف خدا مشکلی پیش نیاید و بتوانم با تلاش مضاعف بهترین فصل فوتبالی خودم را داشته باشم.»
وی درباره تغغیر پست بازی و جایی که باید بازی کند هم می گوید: «همه چیز بستگی به تصمیم کادر فنی دارد. من اوایل جلوتر بازی می کردم. شخصا حضور به عنوان عنصر تهاجمی را دوست دارم و هر گاه مورد توجه تیم ملی قرار گرفتم جلوتر بازی می کردم اما فکر می کنم به عنوان یک مدافع هم خوب عمل می کنم و حتما نظر مربیان را جلب می کردم که در این پست از من استفاده کردند. به هر حال من بازیکن تیم هستم و تلاش می کنم برای موفقیت خودم و تیم خیلی سریع با آنچه مربی می خواهد تطابق پیدا کنم.»