ملت ایران:امید عالیشاه، جزو اولین بازیکنانی بود که در فصل نقل و انتقالات با پرسولیس قرارداد بست. با رفتن علی دایی به پرسپولیس، شاگرد محبوب او هم از راه آهن جدا شده و به پرسپولیس پیوست. بازیکن ۲۲ ساله مازندرانی سرخ پوشان با اعتماد به نفس بالایی از آینده خود در تیم بزرگ پایتخت صحبت می کند. با او در مورد وضعیت کنونی خودش و پرسپولیس صحبت کردیم.
*چه شد که پرسپولیس را انتخاب کردی؟ دلیلش فقط حضور علی دایی بود؟
پرسپولیس، تیم بسیار بزرگی است اما مطمئنا حضور آقای دایی، نقش زیادی در انتخاب من داشت. دلیلش هم شناختی بود که من و آقای دایی، از همدیگر داشتیم.
*پس از خیلی وقت پیش، تصمیمت را گرفته بودی؟
از انتهای فصل قبل، وقتی اعتماد آقای دایی را به خودم دیدم و از طرفی مشخص شد که آقای دایی به پرسپولیس می روند، من هم تصمیمم را گرفتم. امیدوارم بتوانم موفق باشم و جواب اعتماد آقای دایی را بدهم.
*وضعیت پرسپولیس چطور است؟ اردوها مفید بودند؟
من در اردوی اول که در اردبیل برگزار شد، حضور نداشتم اما از اردوی رامسر به تیم اضافه شدم. ارودی خیلی خوبی بود. برای خودم هم نیاز بود که بعد ازمدت ها، بدنسازی انجام بدهم.
*بازیکنان بزرگی به پرسپولیس رفتند و موفق نشدند. با توجه به سن کم، نگران فشار روانی که در این تیم وجود دارد، نیستی؟
اگر این طور فکر می کردم، اصلا نمی آمدم. هر بازیکنی به استقلال و پرسپولیس می رود باید حرفه ای فکر کند. من هم خودم را برای این مسائل آماده کرده ام.
*رقیبانت برای حضور در ترکیب اصلی، چه کسانی هستند؟
آقای دایی در ۲ سال اخیر از من در دو سمت چپ و راست استفاده کردند. همه بازیکنان تلاش می کنند که در ترکیب اصلی قرار بگیرند.
*فکر می کنی بتوانی در ترکیب اصلی جا داشته باشی؟
بستگی به تمرینات دارد. هر بازیکنی بهتر کار کند، آقای دایی، او را در ترکیب قرار می دهد. من تمام تلاشم را می کنم که برای پرسپولیس مفید باشم.
*پرسپولیس بازیکنان جوانی را جذب کرده. با توجه به این که پرسپولیس در چند فصل اخیر، خوب کار نکرده، انتظار هواداران از تیم بالاست. فکر می کنی بتوانید ناکامی های این چند فصل را جبران کنید؟
فوتبال، غیر قابل پیش بینی است. آقای دایی تیمی جمع کرده که تلفیقی از تجربه و انگیزه است. همه بچه ها تلاش می کنند که دل هواداران را شاد کنند.