ملت ایران: سرمربی جدید رئال مادرید در زندگینامه خود از رابطه سردش با ژوزه مورینیو سخن گفت و به ستایش از آریگو ساکی پرداخت و او را نابغه و استاد دانست.

کارلو آنچلوتی که اخیرا هدایت رئال مادرید را به عهده گرفته است، از زندگی نامه اش رونمایی کرد و در آن درباره موضوعات زیادی سخن گفت.

او درباره ژوزه مورینیو گفت: زمانی که مورینیو هدایت اینتر را به عهده داشت و من در چلسی بودم، در لیگ قهرمانان اروپا برابر همه صف آرایی کردیم که در مجموع تیم ژوزه مورینیو به دور بعد صعود کرد. بعد از شکست برابر تیم مورینیو بسیار ناراحت شدم و خودم را سرزنش کردم، نه به این خاطر که برابر مورینیو شکست خوردم، تنها به این خاطر که این کنار رفتن برابر اینتر رقیب سنتی میلان بود. باید اعتراف کنم که در ایتالیا رابطه خوبی با ژوزه مورینیو نداشتم اما وقتی که به انگلیس آمدم، نظرم درباره او تغییر کرد. مورینیو در چلسی تاریخ ساز بود.

او افزود: وقتی به چلسی پیوستم، از آرشیو تمرین های مورینیو بهره بردم. پیش از آن که چلسی در دور رفت لیگ قهرمانان(۲۴ فوریه ۲۰۱۰) برابر اینتر به میدان برود، در تونل ورزشگاه با مورینیو دست دادیم و قرار شد که اختلاف را کنار گذاریم و صلح کنیم. فکر نمی کنم که هیچ گاه با مورینیو دوست شوم با این حال به همدیگر احترام می گذاریم. وقتی در لیگ برتر انگلیس با چلسی قهرمان شدم، او برایم پیام تبریک فرستاد. من هم به دنبال قهرمانی ژوزه مورینیو با اینتر در رقابت های سری A پاسخ تبریک او را دادم. فصل ۲۰۰۶ – ۲۰۰۵ که در میلان بودم بسیار بد و ناامید کننده بود. مورینیو می خواست از همه چیز سر در بیاورد. او مرد مصاحبه و اظهارات تحریک آمیز بود و مدام در کار دیگر تیم ها دخالت می کرد.

سرمربی جدید رئال مادرید در بخش دیگری از کتاب خود به ستایش از آریگو ساکی، سرمربی سابق میلان پرداخت و گفت: وقتی میلان در سال ۱۹۸۷ با ساکی قرارداد امضا کرد، به هر قیمتی می خواستم به میلان بروم. نخستین چیزی که باید درباره ساکی بگویم این است که او نابغه بود، نه دیوانه. او یک رهبر و استاد بود که نقاط تاکتیکی را به خوبی به بازیکنان گوشزد می کرد. وقتی می خوابید، به ندرت صدایی شنیده می شد. میلان بدون او شایسته این همه افتخار نبود. او بدون هیچ گونه رحم و شفقتی در تمرین از ما کار می کشید. جانفشانی و انگیزه زیاد رمز موفقیت ساکی بود.

فابیو کاپلو از دیگر مربیانی است که آنچلوتی درباره او در کتابش صحبت کرده است. او درباره این مربی باتجربه می گوید: با مربیان مختلفی کار کرده ام. کاپلو در بازیخوانی استاد بود و باید کلاهم را به احترام او از سر بردارم. کاپلو عصبانی و بدمزاج بود. چگونگی صحبت و ارتباط با بازیکنان را بلد نبود. او تمایلی برای بررسی نقاط تاکتیکی با ما نداشت و به همین خاطر گاهی اوقات با بازیکنان درگیری لفظی پیدا می کرد. یادم است روزی با رود گولیت دست به یقه شد و با هم درگیر شدند.