ملت ایران: بازیکن ملی پوش فوتبال با بیان این که باشگاه عجمان رضایت نامه اش را به سپاهان نداده است، اعلام کرد که از دو، سه روز دیگر در تمرین های این تیم اماراتی حاضر می شود.

محمدرضا خلعتبری درباره ی وضعیت قراردادش با تیم عجمان امارات بیان کرد: بعد از بازی فینال جام حذفی مقابل پرسپولیس قرارداد یک ساله با عجمان بستم و بازیکن این تیمم. با خود کفاشیان هم صحبتی داشتم که او گفت که حضورم در عجمان موردی ندارد چون من از قبل با این تیم قرارداد بسته بودم و آن موقع بحثتحریف نام خلیج فارس مطرح نشده بود.

وی افزود: با این حال اگر مسوولان سپاهان یا پرسپولیس بتوانند رضایت نامه را بگیرند مطمئن باشید به ایران برمی گردم و در کشورم بازی می کنم و هیچ مشکلی هم با این موضوع ندارم. اما اگر به عجمان نروم فیفا مرا یک سال محروم می کند؛ چون با این تیم قرارداد دارم. بنابراین هر تیمی که رضایت نامه ام را بگیرد در خدمتش هم هستم. اما اگر آقایان راضی اند یک سال از فوتبال محروم شوم به امارات نمی روم.

ملی پوش ایران در ادامه با بیان این که ادعای اماراتی ها را قبول ندارد، خاطرنشان کرد: خلیج برای من خلعتبری همیشه فارس است و آنها این ادعا را مطرح کرده اند. اگر لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود مگر با عرب ها بازی نخواهیم کرد و آنها به ایران نمی آیند و ما به امارات نمی رویم؟ بنابراین قرارداد من هم با عجمان مشکلی نیست که بخواهیم تا این حد بزرگش کنیم. من هم از قبل با این تیم قرارداد داشتم.

خلعتبری هم چنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این که آیا باشگاه عجمان حاضر به صدور رضایت نامه اش جهت بازی در تیم های ایرانی است یا نه و چه مبلغی را برای دادن رضایت نامه تعیین کرده اند، عنوان کرد: خبر ندارم چه مبلغی را پیشنهاد داده اند و تنها می دانم مسوولان سپاهان با این باشگاه صحبت کرده اند و آنها گفتند که رضایت این آقا را نمی دهیم! باید ببینم چه می شود و قسمت مان چیست. من که امیدوارم ماندنم در ایران درست شود و در کشورم بازی کنم.

بازیکن فصل قبل سپاهان در ادامه ی این گفت وگو در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه پرسپولیس مذاکره مستقیمی با او داشته است یا نه، تاکید کرد: من در روزنامه ها خواندم که پرسپولیس به دنبال جذبم است و تا الان کسی از مسوولان این باشگاه با من تماس نگرفته است.

خلعتبری درباره دلیل اصلی جدایی اش از باشگاه اصفهانی نیز توضیح داد: من دوست داشتم در سپاهان بمانم و در نیم فصل به آنها گفتم که می خواهم قراردادم را تمدید کنم اما شرایط طوری بود که این اتفاق نیفتاد. به هر حال مسوولان باشگاه باید خواستار تمدید قراردادم می بودند و من نمی توانستم خودم به ماندن اصرار کنم. اگر سپاهان می گفت بمان مطمئن باشید برای این تیم بازی می کردم ولی موقعی خواستار تمدید قرارداد شدند که با عجمان بسته بودم. غیر از سپاهان نیز هیچ باشگاهی در ایران با من صحبت نکرده بود.

محمدرضا خلعتبری که در دوازدهمین دوره لیگ عملکرد قابل قبولی داشت و به اعتقاد کارشناسان می توانست یکی از گزینه های دریافت جایزه بهترین بازیکن لیگ باشد از رسیدن به این عنوان ناکام ماند.

وی در این باره گفت: نویدکیا این عنوان را به دست آورد و من به او تبریک می گویم. او یکی از بهترین فوتبالیست های ایران است و در سپاهان هم فصل خوبی داشت اما کارنامه ی من هم مشخص است. ۱۶-۱۵ گل برای سپاهان به ثمر رساندم و چند پاس گل هم دادم. با این حال نظر کارشناسان بود که مرا انتخاب نکردند و من هم هیچ مشکلی ندارم و اصلا برایم مهم نیست. دیگر هم به آن فکر نمی کنم. این عنوان مبارک آقای نویدکیا باشد.

خلعتبری در پایان در پاسخ به پرسشی که چه زمانی به تمرین های عجمان اضافه خواهد شد به ایسنا گفت: تمرین عجمان یکی، دو روز دیگر شروع می شود و من هم باید خودم را هرچه زودتر به تیم برسانم. احتمالا دو، سه روز دیگر عازم امارات می شوم.