ملت ایران: پپ گواردیولا سرمربی باتجربه باشگاه بایرن مونیخ که تا پیش از این موفقیت های فراوانی را با بارسلونا کسب کرده بود، حالا روی نیمکت مربیگری باواریایی ها سکان هدایت تیم قهرمان اروپا را در دست دارد و در صحبت هایی اعلام کرده که قصد دارد تا تغییراتی در باشگاه باواریایی ایجاد کند.

روزنامه بیلد اخیرا در گزارشی به این نکته اشاره کرده که گواردیولا ترجیح داده تا در تمرینات بایرن از شیوه مذاکره تک به تک با شاگردانش بهره بگیرد تا بدین ترتیب بتواند بهتر خواسته هایش را به بازیکنانش منتقل کند. در این میان او تغییراتی را در سبک بازی برخی از بازیکنان تیم از جمله فرانک ریبری ایجاد کرده و برنامه های تکنیکی گواردیولا از نظر ریبری عجیب است.

پپ درنظر دارد تا ریبری را در پست متفاوت و به شیوه های مختلفی مورد استفاده قرار دهد و در صحبت های اخیرش ریبری را مسی تیمش در بایرن لقب داده بود.

حالا ریبری در واکنش به خواسته های پپ در گفت و گو با بیلد گفته: «سیستم بازی ۱-۴ - ۱-۴ سیستم عجیبی است. این سیستمی جدید و کاملا متفاوت است.» این ستاره فرانسوی در ادامه صحبت هایش گفته: «من سعی می کنم تا بیشتر بیاموزم و بیشتر تمرین کنم تا بتوانم کاملا با این سیستم کنار بیایم و آن را یاد بگیرم.»

تا به اینجای کار بایرن ۴ بازی زیر نظر گواردیولا برگزار کرده و دراین بازیها، ریبری در پست های مختلفی به خدمت گرفته شده و رسانه های آلمانی هم بارها در گزارشهایشان از ریبری به عنوان مسی بایرن یاد کردند. در این بازیهای دوستانه بایرن به پیروزی های پرگل و قاطعانه ای دست یافته و باواریایی ها امیدوارند که با اعمال کمترین تغییر ممکن در رختکن تیمشان این روند ادامه یابد و به نظر می رسد که با انتقال احتمالی تیاگو آلکانتارا به تیم باواریایی، آخرین خرید تابستانی شان انجام پذیرد.

البته خود گواردیولا اخیرا اعلام کرده که مهمترین چیز، سیستم بایرن نیست، بلکه شیوه پیاده سازی این سیستم درمیان بازیکنان تیم و نحوه حرکت کردن آنها در داخل زمین است. این روزها شاگردان پپ در نزدیکی دریاچه گاردا در شمال ایتالیا اردوی پیش فصلشان را دنبال می کنند.

باواریایی ها روز ۲۴ جولای در دیداری دوستانه در ورزشگاه آلیانس آرنای شهر مونیخ مقابل بارسلونا دیداری دوستانه را برگزار خواهند کرد و بعد از آن هم در سوپرکاپ آلمان مقابل بوروسیا دورتموند به میدان می روند تا برای فتح اولین جام زیر نظر گواردیولا به رقابت بپردازند.